Turk Gay Club “Türk Eşcinseller Topluluğu” Twitter hesabından Haziran  2015 genel seçimlerinde HDP’den Eskişehir Mİlletvekili aday adayı olan Barış Sulu‘ya oy vermiyeceklerini takipçileriyle paylaştı.

2013’te Haberfx.net kaynaklı, “Öcalan’ın Hdp’sinde 3 Lgbt’li” başlıklı, “HDP’nin ilk kongresinde, lezbiyen, gey, biseksüel ve trans (LGBT) bireyleri temsilen üç isime, parti meclisinde yer vermesi” haberinin
Turk Gay Club’te “Teröristbaşı Öcalan’ın HDP’sinde 3 LGBT” başlığıyla paylaşılmasından sonra Ankara’da bulunan Trans dayanışma derneği T-Der kurucularından ve 2015 seçimlerinde HDP’den Eskişehir Milletvekili aday adayı olan Barış Sulu‘nun “Faşist Geyler de vardır“mesajıyla haberi Twitter’da takipçilerine paylaşması Turk Gay Club yöneticilerinin ölüm tehditleri almasına neden oldu.

İşte O Tweet:

Barış Sulu'nun Twitter'daki Paylaşımı

Barış Sulu’nun Twitter’daki Paylaşımı

Turk Gay Club aktivistlerinden Arda’dan aldığımız bilgiye göre Barış Güngör Sulu‘nun “Teröristbaşı Öcalan’ın HDP’sinde 3 LGBT” başlıklı haberi “Faşist Geyler de vardır” mesajıyla paylaştıktan sonra “Liderimize nasıl terörist dersiniz?” şeklinde söylemlerle ilgili haberin kaldırılması için onlarca ölüm, tehdit mesajı ve çağrıların alındığını ve Turk Gay Club Haber sitesine Terör Örgütü PKK sempatizanları tarafından ilgili haber sayfasına botnet denen saldırılar gerçekleştirilerek sitenin 2 gün servis dışı kalmasının sağlandığını söyledi.
Herhangi bir tehdide boyun eğmeyen Turk Gay Club’ın paylaştığı ilgili haber’e “bu linkten” ulaşılabilir

Düşüncelerine başvurduğumuz Turk Gay Club yöneticilerinden Sarp; HDP’li Barış Sulu’nun kendisini takip eden bir kısım Terör Örgütü PKK’lı takipçilerine özellikle Turk Gay Club’ı hedef gösterdiğini düşündüğünü ayrıca  Turk Gay Club’ın Eskişehir’de 988 üyesi bulunduğu ve Turk Gay Club yönetiminin eskişehirdeki  üyelerine ilgili konu hakkında  toplu e-mail olarak HDP’li Barış Sulu’ya oy verilmemesi yönünde çağrıda bulunacağını söyledi.

Ayrıca Barış Sulu‘nun Twitter hesabından “Faşist Geyler de vardır” şeklindeki mesajı Turk Gay Club’e haber veren Engelli Eşcinseller oluşumu ve Turk Gay Club ile de alay etmişti.

İşte O Paylaşım:

Barış Sulu Facebook

Barış Sulu’nun Facebook Sayfasındaki Paylaşımı

LGBTİ Aktivist Can Çavuşoğlu’da @cancavusoglu Twitter hesabından Barış Sulu’ya tepki olarak

Cinayet işlemek, molotof atmak, yol kesmek, haraç almak, insan kaçırmak demokrasi, laf Apo köpeğine gelince faşizm! Hadi oradan.
mesajını paylaştı.

İşte Can Çavuşoğlu’nun o paylaşımı:

Can Çavuşoğlu

Can Çavuşoğlu’nun Twitter Hesabındaki Paylaşımı

 

Bu konuda kendisine ulaştığımız ve fikrini sorduğumuz Can Çavuşoğlu; “Güzel Türkçemizde insana insan denir, köpeğe köpek, teröriste de terörist… Bölücülüğe, ırkçılığa, demokrasi kisvesi altında faşizme çanak açanları, hele sözde LGBTI hakları altında bu faaliyetleri yürütenleri sanmayın ki unutacağız.” şeklinde cevap verdi.

Alınan tehditlerden sonra Turk Gay Club’ın haber sitesinde aşağıdaki açıklama yayınlanmıştı.

“Turk Gay Club olarak bizlerin, Türkiye Cumhuriyeti’nde bir arada yaşayan tüm etnik kökenlere olduğu gibi Kürt etnisitesine olan duruşumuz da aşikardır; hiçbir dönemde, Kürt düşmanlığı yapmamız veya Kürt karşıtı ırkçı söylemlerde bulunmamız
gibi bir durum söz konusu olamaz. Bu konudaki tavrımızın kamuoyu tarafından net bir şekilde bilinmesini ve anlaşılmasını isteriz.
Bu tür ırkçı söylemlerin, ülkenin birliği ve bölünmez bütünlüğüne hizmet etmeyen bir tutum olacağı zaten aklıselim herkes tarafından kolaylıkla görülebileceği gibi, mesnetsiz bir iftiradan da ileriye gitmediği de ortadadır.

Aynı şekilde ırkçılık karşıtı duruşumuzdaki bu kararlılık, Kürtçülük üzerinden gerçekleştirilen ayrıştırıcı ve bölücü terör eylemlerine karşı göstermiş olduğumuz duruşumuzda da net bir şekilde görülebilir.
Gerek Twitter hesabımızdaki söylemlerimizde gerekse de paylaştığımız haberlerin sunumunda takındığımız tavırda bu alenidir. Bizlere karşı başlatılan karalama kampanyası ve bunun ileri
boyutu olan tehdit mesajlarına rağmen, bölücülük karşıtı bu duruşumuzun değişmeyeceği bilinmelidir.

Turk Gay Club, etnisite gözetmeksizin Türk ulusu olarak beraber kardeşçe yaşama sevdasından aldığı kudretle her türlü tehdide göğüs gerecektir.
Hiçbir siyasi parti veya siyasi örgütten direktif veya yardım almayacağı gibi üçüncü bir siyasi oluşumun da sözcülüğüne soyunmayacak ve kendi inandıkları uğruna yolunda emin adımlarla yürümeye devam edecektir.

LGBTİ hakları konusunda mücadele eden bazı çevrelerden de bizlere karşı başlatılmış olan karalama kampanyasıyla ilgili olarak, içine düştükleri akıl tutulması halinden dolayı üzüntü duyduğumuzu belirtmek isteriz.
Kavimcilikten beslenen sözde “hak mücadelesi” adı altında hizmet ettikleri bölücü örgütlerden medet ummaları gerçekten LGBTİ hareketi açısından utanç verici bir tablo halini almıştır.

Turk Gay Club olarak bu hazin tablonun içine çekilmeye çalışılsak da aşağılama ve küçümseme yoluyla yaptıkları baskılara rağmen dik duracak ve hiçbir ayrım gözetmeksizin
Türkiye üzerindeki tüm LGBTİ bireylerin haklarını savunmayı sürdüreceğiz.

Turk Gay Club Yönetimi