13.İstanbul Lgbti Onur Yürüyüşünde Polisin Onursuzluğu

Bu yıl 13.üncüsü gerçekleşen Lgbti Onur Yürüyüşünde kolluk kuvvetlerinin lgbti’lere karşı kullandığı orantısız güc, belkide devletin biz lgbti’lerden korktuğunun , bizi tanıdığının en büyük kanıtı oldu.
Her yıl olduğu gibi bu yılda coşku ile aşk ile kutlamaya hazırlandığımız yürüyüşümüze , izin alınmadığı gerekçesi ile müdahale edildi. Ramazan ayı bahanesi ile yandaş medya da ahlaksızlık ,onursuzluk olarak gösterilen yürüyüşümüz ,geçtiğimiz yılda Ramazan ayına denk gelmişti fakat hiç bir müdahale olmadan yürüyüşümüz gerçekleşmişti. Bu yıl ise her seneki yürüyüşlerden farklı bir yürüyüş gerçekleştirilecekti.
Yürüyüşe artan ilgi ,Obama’nın Lgbti‘lere karşı ılımlı tutumu, mecliste lgbti sözleşmesi ve lgbti dostu belediyecilik uygulamalarından dolayı ,git gide artan görünürlüğümüz belkide devlet tarafından durdurulmak istendi.

Pride haftasından önceki haftada gerçekleşen ve izinsiz olan şeriat yanlısı grupların yürüyüşüne ise devlet hiç bir müdahalede bulunmamıştı.
Akp yanlısı gruplar ,sağ gruplar, şeriatçılar ,faşistler,milliyetçiler özgürce yürüyü yaparken lgbti’ler,sosyalistler veya diğer sol gruplar yürüyüş yaptığında hep polis engeli ile karşılaştı.
Sistemin gün geçtikçe bozuk çarklarını daha çok ve daha baskıcı bir şekilde gösterdiği şu dönemde biz lgbti bireylerine karşı yapılan saldırılara , bütün gücümüzle karşılık vereceğiz.
Çünkü bizler artık gettolara sıkıştırılan topluluk değiliz. Bizler sokakta esnafız,okulda öğretmeniz,hastanede doktoruz ,mecliste vekiliz……
Eski gerici düşünce ile hala “Ya sev ya da terket ” ideolojisinde hareket etselerde biz lgbti bireyleri olarak ,özgürlük mücadelemizden taviz vermeyeceğiz.
Kabul etselerde ,etmeselerde bizler her yerdeyiz. Okulda işte mecliste eşcinseller her yerde. Kabul et ya da etme eşcinseller her yerde.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
footer