Türkiye LGBTİ Birliği Manifestosu

Türkiye LGBTİ Birliği Manifestosu;

LGBTİ Örgütler ve LGBTI Siteler Hükümetler dolayısıyla Toplum tarafından yapılan baskı ve zulümler altında faaliyetlerini devam ettirmeye çalışmaktadır.
Hükümet LGBTİ’ler üzerinde baskılar zulümler ve katliamlar eşliğinde bir çeşit asimilasyon politikası izlemektedir.
Daima ötekileştirilen ve üvey evlat muamelesi gören LGBTİ’ler uğradıkları şiddet yüzünden kendilerini ezilmeye ve sessiz kalmaya mahkûm hissetmişlerdir.

Bulunduğu bölgede kendi cinsel yönelimleri uğruna resmi ve bölgesel odaklarla daima mücadele etmek zorunda kalan, konu cinsel yönelim olduğunda, değerleri uğruna “Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan” diyerek canını ortaya koymuşlardır.

…….LGBTİ’ler üzerinde uygulanan şiddetin sadece bir kısmını oluşturmaktadır.

Peki, bu kadar zulüm gören varlıkları yok sayılan adeta cüzzamlı muamelesi gören bu LGBTİ’ler ne istiyor?
Hiçbir insana inancından ve düşüncesinden ötürü saldırı amacı gütmeyen karşısındakini olduğu gibi sahiplenen LGBTİ’ler ne yazık ki aynı hoşgörü ve saygıyı o inançlarda ve düşüncelerden tam anlamıyla görememiştir.

LGBTİ’ler Hetroseksüeller gibi normal karşılanmak ister

LGBTİ’ler Toplum’da Cinsel yönelimleri bahane edilmeden İnsan oldukları için,Hak ettikleri kadar saygıyı görmek ister.

kimseyi inancından dolayı yargılamadık. Kimseyi diri yakmadık. Kimsenin namusuna göz dikmedik. Sünni kadınları bize helaldir demedik. Biz insana insan olduğu için değer verdik Alevi, Sünni, Ermeni, Kürt olduğu için değil!”

Bu politikalar var oldukça LGBTİ’ler sesiz  kalamaz!

Bir olmalıyız! LGBTİ Cinayetleri ve LGBTİ İntiharlarını göz ardı ederek alimliklere karşı susarak bir yere varılmaz!

Medyada ve Meydanlarda; “işte bunlar Sapık, Bunların yüzünden Kıyamet kopacak, Çocuklarınızı Bu Sapıklardan Koruyun ” diyen, LGBTİ’leri  aşağılayan, düşmanlık besleyen Homofobiklere  karşı dik durmalıyız!

Devletin politikalarının kurbanı olan LGBTİ’LER, halkın gözünde ucubeleştirlmiş, elinden su içilmez, sofrasına oturulmaz,komşu olarak kabul edilmez insanlar olarak lanse ettirilmiştir.

Bu bağlamda LGBTİ Örgüt, LGBTİ Site ve bu konulara duyarlı olan tüm LGBTİ’leri birlik olmaya, haklarını savunmak, öğrenmek için örgütlenmeye davet ediyoruz.”

Türkiye LGBTİ Birliği

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu