Türkiye LGBTİ Birliği Üyelik Şartları

Madde-1
Üyelik sadece LGBTİ Örgüt, LGBTİ Site ve LGBTİ Bloglar’ı kapsamaktadır.

Madde-2
Üyelik başvuruları yeterli sayıya ulaştıktan sonra Yönetim Kurulu seçimi yine seçilmiş üyeler arasında oylama yoluyla gerçekleştirilecektir.

Madde-3
Üyelik başvurusunda bulunan örgüt, site veya blog ; Homofobik ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca suç sayılan konularda yayın yapamaz. Suçun tespiti durumunda Genel Kurul kararıyla işlenen suçun yayından kaldırılması istenir. Uyarının dikkate alınmaması durumunda ise ilgili yapı üyelikten çıkartılır.
a) – Karar Genel Kurul’da %51 Oy çokluğu aranır.
b) – Tekrarı durumunda uyarısız üyelikten çıkartılır

Madde-4
Üyeliğe kabul edilen örgüt, site veya blog sebep belirtmeden üyelikten ayrılabilir.
a)- Kendi isteğiyle üyelikten ayrılan örgüt, site veya blog üyelikten ayrıldıktan 1 yıl sonra yeniden üyelik başvurusunda bulunabilir.
b)-Genel Kurul’da %51 Oy çokluğu aranır.

Madde-5
Üyeliğe kabul edilen oluşum birliğe ait logoyu ilgili tüm ortamlarında görüntülenebilecek şekilde birlik sitesine link verecek şekilde bulundurmak zorundadır.
a)- Sebep belirtilmeden logonun kaldırılması durumunda durum ilgili oluşum ve siteye bildirilir. 48 saat içinde logo eklenmediği taktirde üyelik sonlandırılır.

Madde-6
İlgili örgüt, site veya blog birliğe üye olduktan sonra resmi internet sitesinde yada internet sitesi yoksa sosyal medyadaki hesaplarından birliğe üye olduğunu duyurur.

Madde-7
Genel Kurul, gerek görülmesi durumunda oy çokluğuyla üyelik şartlarına yeni maddeler ekleyebilir veya çıkartabilir. Bu durum karşısında ilgili oluşum ve siteler maddelere aynı şekilde uymak zorundadır.

Madde-8
İlgili maddelerin birine veya birden fazlasına uymayan üyeler Genel Kurul kararıyla üyelikten ihraç edilir.
a) – Genel Kurul’da %51 oy çokluğu aranır.

Madde-9
Birliğe Üye oluşumlar birliğin basın bülteni ve duyurularını sitelerinde yayınlamak zorundadır.
a)-Birlik sitelerinde yayınlanacak basın bülteni ve duyurular için Genel Kurul’da %51′lik oy çokluğu aranır.

Madde-10
Birliğe üye olacak oluşumların yönetim kademesinde bulunan kişilerin en az 18 yaşında olması zorumludur. 18 yaşının altında olduğu tespit edilen site yöneticilerinin sitelerinin üyelikleri iptal edilir.
a) – Üyeliği iptal edilen yönetici 18 yaşını doldurduğunda üyelik için tekrar başvurabilir.

Madde-11
lgbti.org, üyelerine vereceği hizmet süresi konusunda bir söz veya taahhütde bulunmamıştır.
a)- lgbti.org herhangi bir neden göstermeden hizmeti sonlandırma hakkına sahiptir.
b-) Üyeler hizmetin sonlandırılması durumunda hiçbir hak talebinde bulunamazlar.

Madde-12
lgbti.org Birliği’nde oluşturulmuş üyelikler kişiseldir ve başka şahıslara ödünç verilemez ve devredilemez. Bu tarz girişimler sonrasında oluşacak sorunlardan lgbti.org sorumlu değildir. Üyeliğin devredilmiş veya ödünç verilmiş olması durumunun fark edildiği anda lgbti.org tarafından üyelik sonlandırılacaktır.

Madde-13
Blog siteleri Blog ana menülerinde Forum şekinde bir menü seçeneği ekleyerek aşağıdaki forum kodunu oluşturacakları sayfaya dahil etmek zorundadır.

<script type=”text/javascript” src=”https://lgbti.org/board/js/embed.js”></script>

Madde-14
Kurucu Üye “Turk Gay Club” üyelikten çıkarılamaz; Kurucu Üye Madde-5,Madde-6,Madde-7 ve Madde-9‘a uyup uymamakta serbestir.

Türkiye LGBTİ Birliği

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!
Başa dön tuşu