Gizlilik Politikası

GİZLİLİK POLİTİKASI

1. üyeden istenen kişisel bilgiler, kullanıcıya “Hizmet” verilebilmesi için gerekli olup, bu kişisel bilgiler lgbti.org  bünyesinde muhafaza altındadır.

2. Kullanıcıya veya üyeye ait kişisel bilgiler; Telekomünikasyon mevzuatına uygun olarak ve Telekomünikasyon Sektöründe Kişisel Bilgilerin İşlenmesi ve Gizliliğinin Korunması Hakkında Yönetmelik gereğince, Telekomünikasyon “Hizmet”lerini pazarlamak ya da katma değerli “Hizmet”leri sağlamak amacıyla; abone veya kullanıcı kişisel bilgilerinin kullanılmasına izin verdiği takdirde, lgbti.org tarafından, bu tür “Hizmet”ler ve pazarlama için gerekli kapsam ve sürede işlenebilir. Kullanıcı ve aboneler, kişisel bilgilerinin işlenmesi için verdikleri izinleri her zaman geri alabilirler.

3. lgbti.org ; üyenin veya kullanıcının onayını almak koşuluyla, telekomünikasyon “Hizmet”lerinin pazarlanması ya da katma değerli “Hizmet”lerin sağlanması amacıyla, işlenen kişisel bilgileri ve bu tür işlemin süresini üye ve kullanıcılara bildirecektir.

4. Kolluk güçleri, ambülans ve itfaiye “Hizmet”leri dahil tüm acil aramalara ilişkin çağrılara cevap vermek amacıyla; abonenin veya kullanıcının rızası olmasa bile kullanıcının yer verisini ip adresini ve kimliğini, kullanıcının ise yer verisini içeren bilgiler Telekomünikasyon Mevzuatı gereğince erişilebilir tutacaktır.

5. Üye kişisel bilgileri, yasalara uygun olarak verilmiş Mahkeme/Savcılık kararları, yasal istisnalar ve kişinin kendine ait kişisel bilgilerini üçüncü kişilere vermek yönündeki açık yazılı onayı dışında, hiçbir şekilde üçüncü kişilere verilmez.

6. Yasama ve yürütme organları, mercileri veya TurkGayClub.’in tabi olduğu düzenleyici kurum (Telekomünikasyon Kurumu) zaman zaman abone bilgilerini açıklamamızı isteyebilirler. Böyle bir durumda, üye bilgileri sadece gerekli yetkiler çerçevesinde, yasalara uygun olarak yetkili mercilere açıklanabilecektir.

7. lgbti.org’un hedefi, üye bilgilerini güncel tutmaktır.Bu nedenle belirli zaman aralıkları ile üyelerin kişisel bilgilerinin güncellenmesi talep edilebilecektir.

8. lgbti.org’un., kendi personeli de dahil olmak üzere, üye bilgilerine hiç kimsenin izinsiz ulaşamaması için bilişim sistemleri üzerinde sıkı bir güvenlik politikası uygulamaktadır.

9. lgbti.org, meydana gelebilecek bir sahtecilik/dolandırıcılık ya da herhangi bir soruşturma ya da site güvenliği ihlali konusunda yasal merciler ve diğer ilgili kurumlar ile işbirliği yapabilir ve yasalar tarafından gerekli görülen hallerde ya da adli makamların talebini yerine getirilmesi halinde, elde edilen her türlü bilgiyi (kişisel veriler dahil) ifşa etme hakkı da saklıdır.

10. üye bilgilerine ulaşma izni olan lgbti.org’un, tüm personeli ve tüm üçüncü şahıslar, gizlilik mecburiyeti uygulamasına özellikle uymak zorunluluğundadırlar.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!
Başa dön tuşu