Çocuklar İçin Devlet Destekli Drag Queen Hikayeleri

İsveç hükümeti, çocuklar ve engelliler için drag queen story saatlik gösterileri finanse etmek için 175.000 $ ‘a eşdeğer 1.7 milyon SEK yatırım yapıyor.

Fonlar, esas olarak, İsveç’in kültürel tekliflerini LGBTİ + konularına, çeşitliliğe ve eşitliğe özel bir odaklanmayı genişletmeyi amaçlayan ve politik olarak bağımsız bir kurum olan Kulturföreningen Mums’e verilecek.

Drag queen hikaye gösterileri, çeşitliliği kutlamanın eğlenceli ve eğitici bir yolu olarak popülerlik kazanıyor, çocuklara cinsiyet kısıtlamalarına meydan okuyan insanları görmeleri için bir alan sağlıyor.

“Projeyi sadece iyi olarak görebiliyorum” diyor Twitter’dan bir pozitif İsveçli. “Genel olarak çocuklar, özellikle de fonksiyonel bozukluğu olan çocuklar, drag sanatçılarını yetişkinlerin yaptığı gibi görmüyor.

“Çocukları etkilemekle ilgili değil. Masallar hepimizin kütüphanelerden ödünç alabileceğimiz şeylerdir. ”

Drag queen hikaye saatlerinin ardındaki fikir San Francisco’da başladı ve hızla küresel bir fenomen haline geldi, ancak geri tepmesi de aynı derecede güçlüydü.

Bu yılın başlarında, Houston, Texas’taki bir etkinliğin organizatörleri muhafazakar Hıristiyanların tacizi ve ölüm tehditlerinin devam etmesinin ardından hikaye etkinliğini iptal etmek zorunda kaldılar.

Ottawa’daki benzer bir olay, küçük çocukların izleyicisine “ateş gölüne atılacağını” söyleyen öfkeli bir Hıristiyan tarafından kesintiye uğradı .

Drag Queen Nedir?

Drag queen, eğlence veya moda için genellikle abartılı feminen tavırlar ve toplumsal kadın rolleri benimseyerek kadın kıyafetleri giyen kişi. Drag queen kişilikler genellikle erkekler tarafından yaratılır…

LGBTİ Nedir?

Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans & İnterseks

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu