Eşcinsel Alışverişin Yeni Adresi

Dünyanın her yerinde LGBTİ bireylerine yönelik mağazalar varken ve o mağazalarda kendi kimlikleri ile özgürce, rahatça alışveriş yapabiliyorken, ülkemizde neden yok, niçin olmasın düşüncesi ile yola çıkan Limbo Consept kendi tasarladığı ve ithal ettiği gökkuşağı ürünlerini LGBTİ bireylere sunuyor.

Türkiye’nin ilk ve tek LGBTİ mağazası olma özelliğini taşıyan Limbo Consept ürünleri’nin olmazsa olmazı, tasarım, üretim ve sunum aşamasının tamamında LGBTİ bireyler ve dostlarının yer alıyor olması. Tasarım, üretim ve sunum aşamalarında LGBTİ bireyleri ile dayanışma içerisinde olan mağaza Bu dayanışma sayesinde LGBTİ bireyleri kendi bakışlarını, emeklerini ve estetik anlayışlarını ürünlere yansıtmasını sağlıyor.

KIRMIZI ETİKET PROJESİ

Diğer bir öncelikleri, LGBTİ, HIV/AIDS ve İnsan Hakları alanlarında çalışan kurumlara destek olmak, tutuklu LGBTİ bireyleri ile dayanışmak ve yardımda bulunmak. Keza; LGBTİ mahkûmların ceza evlerinde yaptıkları ürünleri onlar adına, ticari bir gelir beklemeden sunuyor.

Açıldıkları  ilk günden itibaren başladıkları Kırmızı Etiket uygulaması, satılan bütün gökkuşağı ürünlerinden ve tekstilde zaman zaman değiştirdikleri Kırmızı Etiket’li ürünlerin bir kısmını HIV/AIDS alanında çalışan dernek ve kuruluşlara aktarıyorlar.

MAHKUM TRANS BİREYLER İLE DAYANIŞMA PROJESİ

27 Ağustos 2014 tarihinden itibaren, mahkum trans bireylerin el emeği ile yaptığı boncuk işi anahtarlık ve süs eşyalarını onlar adına satışa sunuyorlar.

Bafra Cezaevi’nde mektup yoluyla iletişime  başladıkları trans bireyler ile gönderildikleri Eskişehir Cezaevi’nde de iletişimleri devam etmekte ve ürünleri halen mağazada satılmakta, bu projeyle birlikte mahkum trans bireyler için kıyafet yardımı kampanyaları Hapiste LGBTİ ismiyle başlamış ve halen devam ediyor.

BÜYÜK NUMARA TOPUKLU AYAKKABI

Büyük ölçüde trans bireyler için özel ürettikleri büyük numara (41-42-43-44) topuklu ayakkabıları minumum maliyetlerde, trans bireylerin ilk once gündelik yaşamda da giyebilecekleri ayakkabı modelleriyle satışa sunulmuş.

LGBTİ BİREYLERİN ÜRÜN SATIŞI

Tüm LGBTİ bireyler ve LGBTİ dostu bireyler için geçerli olan bu projeleri açıldıkları günden beri duyurusunu yaptıkları önemli bir proje. Kendilerine ait tasarım ürünleri konsinye olarak alıyor ve satışa sunuyorlar.Böylelikle özgürce yaptıkları tasarımlardan maddi gelir sağlama olanağı ile katkı sağlamış ve belkide kendilerine iş kurabilmeleri adına bir destek vermiş oluyorlar. Bu güne kadar kendilerine ulaşan 7  LGBTİ birey bu şekilde ürünlerini satışa sunmuş ve gelir elde etmiş.

DESTEK PROJELERİ

Destek projeleri olarak değerlendirdikleri diğer bir konu da çeşitli ürünlerin yine herhangi bir gelir elde etmeden satışa sunulmasını kapsıyor.

Bunlar;

– “BENİM ÇOCUĞUM” DVD satışı

– “BANA Bİ’ŞEY OLMAZ! HIV POZİTİF ÖYKÜLER” Kitap satışı

Limbo Consept
Tel: 0212 243 45 99
Adres: Aznavur Pasajı Alt kat No:11 Beyoğlu / İstanbul
Web: http://limboconsept.com

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu