Lezbiyen çift, idam cezasından kaçarak aşklarını ilan etti

Suudi Arabistanlı eşcinsel çift, ülkelerinden kaçarak İngiltere’ye yerleşti. Çift idam cezasından dolayı kaçtıklarını ve yaşadıkları zorlukları katıldıkları bir TV kanalında anlattılar.

Kadınların daha yeni haklara sahip olduğu Suudi Arabistan’da eşcinsel iki çift ülkelerinden kaçmak zorunda kaldı. Şu anda İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan iki genç kadın, ülkeleri Suudi Arabistan’da ilişkilerini uzunca bir süre gizlemişlerdi.

Çünkü Suudi Arabistan’daki şeriat yasasına göre, aynı cinsiyetten iki kişinin romantik ilişkisi bile ölümle cezalandırılabilir.

Bulunmaktan korktukları için gerçek isimlerini açıklamayan çift, şimdi birbirlerini sevmekte özgür olduklarını ve çok mutlu olduklarını söylüyor.

DW adlı kanalda Arapça olarak yayınlanan Jaafar Talk adlı televizyon şovunun, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel bölümüne konuk olan çift samimi bir röportaj verdi.

Durum ortaya çıktığında, Nanz’ın ailesi kızlarıyla bağını tamamen koparmış ve onu evlatlıktan reddetmiş.

Cinsel eğilimlerini ergenlik yıllarında fark ettiklerini samimi bir dille anlatan çift, Nanz’ın ailesi şüphelenmeye başlayana dek ilişkilerini gizli tutmayı başarabilmiş.

Çift, Ağustos 2018’de Suudi Arabistan’da kadınlar için seyahat kısıtlamaları kaldırılıp, İngiltere’den sığınma hakkı verildiğinde ülkelerinden ayrıldığını anlattı.

Çift, Ağustos 2018’de Suudi Arabistan’da kadınlar için seyahat kısıtlamaları kaldırılıp, İngiltere’den sığınma hakkı verildiğinde ülkelerinden ayrıldığını anlattı.

Çift, İngiltere’ye gelip kendilerini güvende hissetmeye başladıklarında sosyal medyada ilişkilerini açıkladıklarını söyledi.

Çift, ölüm korkusu yaşamadan birbirlerini özgürce sevebilmenin verdiği mutluluk sayesinde, yeni ülkelerine, yeni evlerine ve yaşam tarzlarına hemen alıştıklarını söylüyor.

Ölüm cezasından korktukları için Suudi Arabistan’dan kaçan lezbiyen bir çift, birbirlerine olan sevgilerini televizyonda ilan etti.

Şu anda Londra’da yaşayan iki kadın ilişkilerini kendi ülkelerinde gizli tutmak zorunda kaldılar – şeriat yasasına göre aynı cinsiyetten ilişkiler ölümle cezalandırılabilir.

Sevgililer Günü’nde özel bir program sırasında DW kanalında yayınlanan Arapça TV şovu ‘Jaafar Talk’a bir röportaj verdiler.

‘Fad’ ve ‘Nanz’ adlarını kullanan çift , Ağustos 2018’de kadınlar için seyahat kısıtlamaları kaldırıldığında Suudi Arabistan’dan ayrıldılar . Çifte İngiltere’de sığınma hakkı verildi.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu