New York Borsasını Eşcinsel bir bankacı açtı!

New York Borsası’nın açılışını bir bankanın eşcinsel yöneticisi yaptı.
Burgess, halka açılan, CEO’su olduğu C1 Bank için borsanın açılış zilini çaldı.
Borsa tarihine geçen Burgess Amerika’da ilk kez halka açık bir bankanın eşcinsel CEO’su oldu.
Hürriyet’te yer alan habere göre, ABD’deki C1 Bank büyük bir banka değil. Bankanın Florida’da 29 şubesi var. Ancak banka Amerika’nın ilk 1000 şirketi arasında yer alıyor. 42 yaşındaki Trevor Burgess Bu işi yapmadan önce 10 yıl köklü yatırım bankası Morgan Stanley’de çalışmış. İş dünyasında eşcinsel olmanın büyük bir handikap olduğunu biliyor. Fakat cinsiyetini hiç saklamamış. Onu özel yapan şey ise dünya tarihinde ilk kez borsaya açılan bir bankanın başında bulunan bir eşcinsel olması. Burgess’in kocası Gary Hess de C1 Bank’ın hissedarlarından. Çift, eşcinsel evliliğin yasal olmadığı Florida’da oturuyor. Burgess’in başarısıyla ilgili olarak Huffington Post’a konuşan Out Leadership isimli LGBTİ örgütünün temsilcisi Todd Sears, “Şirketlerin eşcinseller hakkında nasıl ayrımcılık yaptığı artık dünyanın konuştuğu bir konu değil. Önemli olan şirkette ne kadar üst düzey yöneticinin eşcinsel olduğudur” diyor.

Apple’ın yayımladığı ‘farklılık’ raporunda da görüldüğü üzere beyaz ve heteroseksüel olmayan kimliklerin firmalarda kariyer yapma şansı oldukça düşük. Örnek olarak Amerika’da çalışan Apple yöneticilerinin sadece yüzde 3’ü siyahi. ABD’de Şirkete alınan elemanların ise toplamda sadece yüzde 7’si siyahi. HSBC’nin CEO’su Irene Dorner da, “Cinsel yönelimleriyle ilgili olarak açık olanlar daha üretken” dedi.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu