Dört engelli çocuğu evlat edinen eşcinsel baba

İngiltere West Yorkshire’da yaşayan ve çok sevilen 33 yaşında, iyi kalpli bir adam olan Benjamin Carpenter ile tanışın.

Bu bekar eşcinsel baba daha iyi bir dünyada büyümelerine yardımcı olmak için 4 engelli çocuk evlat edindi. Benjamin, çok küçük yaşlardan beri ebeveyn olma isteğinin olduğunu söylüyor.

“Dindar bir ailede büyüdüm, her zaman içimde yerleşmiş özenli bir davranışa sahiptim, evlat edinme her zaman aklımda öndeydi, fakat biyolojik çocuklara sahip olmak benim için asla bir öncelik olmadı.”

Benjamin’in yolculuğu 10 yıl önce en büyük çocuğu Jack’i evlat edindiğinde başladı. Çocuk şu an 10 yaşında, otizmli ve OKB’si var; bu da bütün ailenin günlük olarak Jack’in ihtiyaçlarına uyum sağlaması gerektiği anlamına geliyor. 6 yaşındaki Ruby’nin hareketlilik sorunları ve fiziksel engelleri var. 5 yaşındaki Lilly, Ruby’nin sağır ve ciddi bir şekilde zarar görmüş biyolojik yarı-kız kardeşi. Bütün aile, etkili bir şekilde iletişim kurmak için İngiliz İşaret Dili (BSL) öğrendi. Bu ailenin en genç üyesi, Down sendromlu ve bununla ilgili birçok karmaşık gereksinime sahip 2 yaşındaki Joseph.

Benjamin’in yetkilileri evlat edinme konusunda ikna etmesi ve bir çocuğu evlat edinmesi  3 yıl sürdü.

Bu süper baba bütün bunların mücadeleyle geldiğini ve bekar bir eşcinsel baba olmakla ilgili birçok farklı yorum duyduğunu ve aldığı karardan dolayı mutluluk duyduğunu söylüyor.

“Sık sık ‘doğru değil’ gibi yorumlar alıyordum ve“ eşcinsel olduğunuz için tüm çocuklar eşcinsel olacak” şeklinde başa çıkabileceğim yorumlardı. Kendimi bazen aptal saf yorumları düzeltirken buluyorum.

Ancak Benjamin, dünyanın ve görüşlerinin değiştiğini ve beşinci bir çocuğu evlat edinme fikrine açık olduğunu itiraf ediyor. “Benim için bütün çocuklarım bana mutlak bir mutluluk getiriyor! Sabahları uyanıp hayatımın çocuksuz nasıl olacağını düşünüyorum. Kesinlikle boş olacağını biliyorum! ”

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu