Eşcinsel çiftin düğün fotoğrafları viral oldu

Aşk engel tanımıyor. Amerika’da yaşayan Hintli eşcinsel çift, Amit Shah ve Aditya Madiraju, New Jersey’de bir hindu tapınağında etkileyici bir düğünle dünyaevine girdi.

Eşcinsel Düğün

Hintli çiftin etkileyici ve şık düğünü profesyonel fotoğrafçı Charmi Peña tarafından ölümsüzleştirildi. Olaydan elde ettiği resimler çok başarılıydı, hemen viral oldu. Dans koreografı olan Amit, 32 yaşında ve 31 yaşında olan ve risk yönetiminde çalışan kocası Aditya için gelenek çok önemli. Bu yüzden birkaç yıl çıktıktan sonra, 19 Temmuz’da New Jersey’de geleneksel bir tören yapmaya karar verdiler.

Eşcinsel Düğün

Amit ve Aditya Instagram’da, “Bir tapınaktaki basit bir düğünün dünyanın dört bir yanındaki insanları ümit eden insanlar üzerindeki etkisinin etkisinin olabileceğini tahim etmiyorduk.” dedi.

Eşcinsel Düğün

Aditya, Irish News’e “Geleneksel bir düğünün olması, geleneksel ve muhafazakar geçmişlerden geldiğimiz için ikimiz için de sıra dışı olmayan bir şey” dedi.

Eşcinsel Düğün

Bu arada Amit, Vogue India’ya, çiftin “üç yıl önce bir arkadaşlarının doğum günü için küçük bir Doğu Yakası barında tanıştıkların açıkladı. O geceden beri birlikteyiz.”

Eşcinsel Düğün

Amit, tamamen farklı kişilikleri olmasına rağmen, benzer ilgi alanları sayesinde birbirimizden etkilendiklerini söylüyor. Ayrıca bir yıl çıktıktan sonra çift ebeveynlerine çıktıklarını söylemiş ve çok sayıda destek mesajı almışlar.

Eşcinsel Düğün

Hindistan’da, aynı cinsiyetten evlilik, yasal olarak henüz kabul edilmiş değil; konuyla ilgili olara bölgeye ve tapınağa göre farklı görüşler var.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu