Erkek ya da kadın?

Rain Dove ile tanışın, hem erkek hem de kadın giyim pistinde yürüyen androjen bir model. Rain Dove Dubilewski, fotoğrafçılarda, prodüksiyonlarda ve pist gösterilerinde kadın ve erkek olarak dönüşümlü olarak poz veren, cinsiyete uymayan bir model olarak tanınan bir Amerikan model, oyuncu ve aktivist. Modern cinsiyet sınıflandırmalarıyla karıştırılmaması gereken androjenlik, hem erkeksi hem de kadınsı özellikleri olan bir karakter veya bir insanı tanımlayan eski bir terim.

Rain her zaman kendini androjen olarak görmediğini, bunun yerine, kendisini “çirkin bir kadın” olarak gördüğunu söylüyor. Bu konuda hiçbir zaman kötü hisleri olmamış; Sadece belki o kız olduğunu hissettiğini söylüyor. Oldukça sık, insanlar Rain’in erkek olduğunu sanıyor, Rain bu yanlış anlaşılmaları düzeltmiyor.  Bazen bu yanlış anlaşılmalardan yararlandığını söylüyor.

İtfaiyeci olarak çalışırken  erkek sanıldığını, Colorado’da bir hiçliğin ortasında ve  işsiz olduğu için öyle devam etmek zorunda kaldığını söylüyor. Cinsiyet bükme profilini dadılıktan bir sürü tuhaf işe kadar kullandığını söylüyor. Şimdi, Rain Dove bir aktivist, oyunculuk peşinde ve o Erkek giyim, kadın giyim ve moda fotoğrafçılığındaki kafaları döndüren bir pist modeli.

Androjen Model Rain Dove, Buzzfeed’e  yer alan bir yazıda şöyle diyor: 

“Cinsiyet diye bir şey yok”

“Hepimiz benzersiz olmak için mücadele ediyoruz ve olabileceğimiz benzersiz şey kendimizden başkası değil”

“Bazı insanlar seni seviyor; bazı insanlar seni sevecek. Bazı insanlar seni kabul ediyor ve ben onlardan biriyim. ”

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu