Takılar, tarih öncesi zamanlardan beri insanları büyülemektedir. Genellikle muska ya da tılsım olarak adlandırılan takılar, büyü, mistik, korunma, maneviyat, inanç, sevgi ve zenginlik ile ilişkilendirilir.

Taş devrinin başlamasıyla insanlar, süs eşyaları olarak kullanılmak üzere kilden, hayvan kemiklerinden ve mermilerden takı yapmaya başladılar. Tarih boyunca farklı kültürlerden farklı kültürlerin geldiği Afrika’da, 75.000 yıl önce erken yaşta taş çağındaki erkeğin kabukları süslemeler olarak kullandığına dair kanıtlar var. Almanya’nın güneybatısındaki bir mağarada, 30.000 yıl öncesine dayanan, mamut dişlerinden yapılmış küçük, girintili oyulmuş fildişi figürleri bulundu.

Bronz Çağı boyunca, takı yapımı süreci kullanılan malzemelerle birlikte daha sofistike ve karmaşık hale geldi. İlk takılar lapis lazuli, rock kristali ve diğer yarı değerli taşlardan yapılmış ve özel güçler veya anlamlarla ilgili küçük tasarımlarla yazılmıştır. Babilliler, Asurlar ve Persler dahil olmak üzere farklı uygarlıklar  takılar taktılar. Babillerin MÖ 700 civarında bir bileziği takı olarak takan ilk insanlar olduğuna inanılıyor.

Mısırlılar, M.Ö 3000 gibi erken bir zamanda takı kullanmaya başladı. Kötü ruhları engellemek, öbür dünyada sevdiklerini korumak… ve refahı sağlamak için takılar kullanıyorlardı. Usta kuyumcular olarak, bugün birçok modern mücevher üreticisinin halen kullandığı kayıp mum tekniğini kullanarak, altın dökme yeteneğini geliştiren ilk uygarlık oldular.

Endüstri devrime öncülük eden takılar, ısmarlama mücevher parçalarıydı. Zengin vatandaşların bu parçaları satın alma ve devreye alma yöntemleri vardı.

Makine çağı, değerli metalleri maden haline getirme ve bunları hem Avrupa’da hem de Dünya’da büyüyen orta sınıf için uygun fiyatlı mücevherler halinde seri üretme teknolojisi  sağladı.

Takı bilezikler, II. Dünya Savaşı’ndan sonra ABD’de popülerliğin doruklarına ulaştı. Amerikan askerleri, kurtardıkları şehirlerden hatıra takılarıyla eve geri döndü. Kuyumcular çok geçmeden, çeşitli metaller, stiller ve tılsımları kataloglarına eklediler. Bugün, takılar her zamanki gibi popüler. İnsanlar, boynuna takılan basit bir kalp ya da küçük bir  bilezik olsun, hayatlarının hikayesini anlatmak için takıları ve bileklikleri kullanmaya devam ediyorlar. LGBTİ bireyler arasında da takıların ve aksesuarların ayrı bir önemi var..

İşte bazı Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans & İnterseks Takı Örnekleri.. LGBTİ Gökkuşağı Takılar, Küpeler, Kolyeler, Bileklikler, Eşcinsel Takı Çeşitleri, Takı Modelleri…

Bileklikler

Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans & İnterseks Bileklikler, Eşcinsel Bileklik Çeşitleri

Deri Bileklikler

Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Trans ve İnterseks Deri Bileklikler, Deri Bileklik Çeşitleri

Küpeler

Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans ve İnterseks Küpeler, Küpe Çeşitleri

Kolyeler

Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans ve İnterseks Kolyeler, Eşcinsel Kolye Çeşitleri

Yüzükler

Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans ve İnterseks Yüzükler, Eşcinsel Yüzük Çeşitleri

Piercingler

Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans ve İnterseks Piercingler, Eşcinsel Piercing Çeşitleri

Tokalar

Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans ve İnterseks Saç Tokaları, Eşcinsel Saç Tokası Çeşitleri

Kol Düğmeleri

Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans ve İnterseks Kol Düğmeleri, Eşcinsel Kol Düğmesi Çeşitleri

Kravat İğneleri

Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans ve İnterseks Kravat İğneleri, Eşcinsel Kravat İğnesi Çeşitleri