Evlilik Eşitliği Reklamını Kaldıran Hallmark Özür Diledi

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yayın yapan Hallmark kanalı, iki kadının evlendiği reklamları yayından çekmesinin ardından yoğun tepki alınca kamuoyundan özür diledi.

Hallmark Channel, bir düğün organizasyon firmasının iki kadının evlendiği reklamını muhafazakar kesimden gelen tepki üzerine yayından çekmesi üzerine sosyal medyada büyük tepki görmüştü. Hallmark CEO’su Mike Perry, firmasının reklamı kaldırma kararını ‘yanlış’ olarak nitelendirdi ve bir özür mesajı yayınladı.

 

 

Hallmark’ın resmi twitter hesabından yapılan açıklamada kurumun LGBTİ toplumunu daha iyi temsil etmek için işbirliği içinde olduğu belirtildi ve reklamları yayından çekilen Zola firmasıyla yeniden çalışmak için başvurduklarını duyurdu.

Hallmark Channel, internet üzerinden düğün planlaması yapan Zola firmasının reklamlarını One Million Moms (Bir milyon anne) adlı muhafazakar grubun baskıları üzerine kaldırmıştı.

One Million Mom internet sitesinden grup üyelerinin, Hallmark’ı bünyesinde bulunduran Crown Family Networks CEO’su Bill Abbott ile bir araya geldiğini duyurmuştu. Hallmark Channel ise reklamı çektiğini doğrulamış ve yanlışlıkla yayınlandığını açıklamıştı.

Hallmark’ın reklamı kaldırma kararı daha sonra sosyal medyada yoğun tepkiyle karşılanmıştı. ABD Başkan adaylarından, Demokrat Partili Pete Buttigieg de Hallmark’ın kararına tepki gösterenler arasında yer aldı.

Euronews

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu