Grindr, Gay Tanışma Uygulaması Üzerinden Şantaj Yaptı

İngiltere’de meydana gelende olayda, annesinin kafesinde çalışan 43 yaşındaki Daniel Brown, Grindr isimli gay arkadaşlık uygulaması üzerinden tanıştığı 17 yaşındaki bir çocuğa çıplak fotoğraf göndermesi için şantaj yaptı. Daniel Brown isimli şahıs şantaj gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

neoldu.com’da yer alan habere göre, Croydon yakınlarındaki Kenley’den 43 yaşındaki Daniel Brown Grindr’daki 17 yaşında bir çocukla tanıştı. İkilinin sohbeti ilerletmesinin ardından 17 yaşındaki çocuk Brown’a cinsel içerikli fotoğraflar gönderdi.

Aradan geçen sürenin ardından Brown çocuktan sürekli fotoğraf istemeye başladı. Çocuk ise baskıdan bunalıp Brown’a konuşmak istemediğini belirtti.

Çocuğun bu sözlerine sinirlenen Brown “Eğer bana fotoğraf göndermeye devam etmezsen bu fotoğrafları internete yükleyip, ailene ve arkadaşlarına gönderirim şeklinde şantaj yapmaya başladı.

Bunun üzerine çocuk polis ekiplerine giderek bu durumu ortaya çıkarttı.

Brown ilk ifadesinde her şeyi reddetse de sonradan suçunu kabul edip çocuğa ve ailesine özür mektubu yazdı. Hakim ise bu durumu kabul etmeyip, Brown’un bir süre rehabilitasyona gitmesini ve ardından bir yıl kamu hizmetinde bulunmasını hükmetti.

26.10.2019

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu