Güney Afrika'da LGBTİ Dostu Cami açıldı!

Güney Afrika’da LGBTİ Dostu Cami açıldı!

Bir Müslüman akademisyen, ölüm tehditleri ve ağır eleştirilere rağmen Güney Afrika’da lgbti‘ler için bir cami açtı. Taj Hargey adlı akademisyenin Cape Town kentinde açtığı ‘Açık Cami’de kadınlar da imamlık yapabilecek.

Akademisyen ve Cape Town doğumlu Hargey tarafından yapılan açıklamalara göre camide cinsiyet ayrımı, farklı dine mansup olan kişlerin ayrımı yapılmadan herkesin kullanabileceği ortam oluşturulduğu açıklandı.Olayda geçen camide kadınların bile imamlık görevini yapabilmesi gibi karşı cins ile aynı yerde ibadetini yerine getirebilecek.
Afrika’nın Güney’inde yer alan İslam Koalisyonu MJC, faaliyete geçmek isteyen cami için araştırma yaptıklarını halkın duyduğu endişeyi dinleyip karar vereceklerini açıkladılar.

Konu üzerine Hargey şu sözleri sarf etti. ”Faaliyete geçirmek istediğimiz cami, Peygamber olan Hz.Muhammed’in (s.a.v) yaptığı camilerin bir kopyası ancak engelleri olmayan bir ibadet noktası olabilecektir. Müslüman kadınları görünmez kılan zihniyet ise son peygamber Hz. Muhammed (s.a.v)’ten sonraya halka empoze edilmiş ve bunun sonucunda dominat bir biçim almıştır.” diyerek açıklamasını bitirdi.
Alıntı: BBC Türkçe

Hakkında Nikopol

Just Nikopol

Ayrıca Kontrol Et

Fransa'nın İlk Transseksüel Belediye Başkanı

Fransa’da ilk kez bir transseksüel belediye başkanı seçildi

Euronews’te yer alan habere göre, Fransa’nın kuzeyinde bulunan bir yerleşim biriminde yapılan seçimlerde Marie Cau …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.