Eşcinsel cinsel ilişki yaşamak 100 kırbaç!

Endonezya’nın Banda Aceh eyaletinde parlamentoya sunulan yeni yasa taslağı kabul edilirse eşcinseller 100 kırbaç vurularak cezalandırılacak.

Hürriyet Gazetesinin haberine göre Endonezya’nın Banda Aceh eyaleti parlamentosuna sunulan yeni yasa taslağı kabul edilirse eşcinsel ilişki yaşayan kişilere 100 kırbaç vurularak cezalandırılacak.

Taslak yasa ile ilgili verilen bilgilere göre erkekler arasındaki erkek erkeğe cinsel ilişki ve kadınlar arasında kadın kadına cinsel ilişki, kadınların birbirlerini vücutlarına dokunmak suretiyle tahrik etmeleri de suç sayılacak.

Taslaktaki eşcinsellik bölümünde öngörülen ceza ise 100 kırbaç ya da 100 sopa

Endonezya’da temel insan haklarına aykırı olduğu için bu yasanın kabul edilmemesi gerektiğini savunan olduğu gibi bunun cezasız kalmaması gerektiğini düşünenler de var.

Banda Aceh 2001 yılında edindiği özerklik ile birlikte güç kazanmış ve o günden beri İslami şeriat kurallarını bölgeye uygulamaya çalışıyor.

2013 yılında ülkedeki lgbti nüfusun dertlerini ve hikayesini konu olan bir kısa film yapılmış ve büyük tepki toplamıştı.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu