Onur Yürüyüşü’ne müdahale Londra’da protesto edildi

İstanbul’da homofobi ve transfobiye karşı düzenlenen 13. LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne yönelik polis saldırısı Londra’da protesto edildi.
LGBTİ örgütlerinin düzenlediği eyleme Peter Tatchell Vakfı, Day-Mer ve Yeşiller Partisi Lideri Natalie Bennett’de destek verdi.
Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği önünde yapılan eylemde AKP Hükümetinin kendinden olmayan herkese saldırdığına dikkat çekildi.

‘Türkiye’de Devlet Şiddetine Karşı İstanbul LGBTİ Onur Yürüyüşüyle Dayanışıyoruz!’ başlığıyla eylemde organizatörler İstanbul valisinin keyfi olarak son anda yürüyüşü durdurmaya çalıştığını belirtti.

Eylemle ilgili açıklamada, yürüyüşün yapılacağı valiliğe aylar öncesinden bildirildiği ve Onur haftası komitesine öncesinden her hangi bir uyarının yapılmadığı belirtildi. Açıklama şöyle devam etti: ‘‘Yasağa dair önceden hiç bir bilgilendirme yapmadan, binlerce kişi Taksim alanına toplandıktan sonra keyfi ve mevzuata Aykırı bir şekilde son dakikada yasaklandığı anons edildi. Ramazan ayı bahane edilerek, polis binlerce kişiye, saldırdı.’’

Eyleme destek veren kurumlar:

Peter Tatchell Vakfı
Peter Tatchell Foundation

Londra Türk, Kürt, Kıbrıslı LGBTI Topluluğu
Turkish Kurdish Cypriot LGBTI Community in London

Nar UK (Kıbrıslı, Türk, Kürt Toplumu LGBTQ Ağı)
Nar UK (Cypriot, Turkish, Kurdish Community LGBTQ Network)

DAY-MER Türk ve Kürt Topluluk Merkezi
DAY-MER Turkish and Kurdish Community Centre

İslamofobi’ye karşı LGBTQIA
LGBTQIA Against Islamophobia

LGSM, Lezbiyen ve Gey Madenci Dayanışması
LGSM, Lesbians and Gay Men Support the Miners

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Allah homoseksüelliğin iğrenç bir eylem olduğunu bildirmiştir. Homoseksüellik iğrenç bir hayasızlıktır. Bir Müslüman bu sapıklığı savunamaz
    İslam aleminin yüzlerce sorunu var. Türkiye’de her gün asker polis şehit ediliyor. Böyle hayati konular varken homoseksüellik savunuyorlar..

    Hani Lut da kavmine şöyle demişti: “Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz? Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz.” Kavminin cevabı: “Yurdunuzdan sürüp çıkarın bunları, çünkü bunlar çokça temizlenen insanlarmış!” demekten başka olmadı. (Araf Suresi, 80-82)

    dikkat etmenizi rica ederim.
    ingiliz derin devleti kültürmüze sinema/reklam/markalarla sokmaya çalışıyor en azından bize yapan yapsın sizde SAYGI duyun diyorlardı ben bile bir ara saygı duayaktım Güneşi grdüm filmini hepimiz biliyoruz.
    Sonra dedim ki ben iğrençliğe saygı mı duyuyorum.

    Hayır hamdolsun duymuyorum ama birileri bizim burnumuza burnumuza karşı sokmaya çalışıyo bu fikri.
    Arkadaşlar uyanalım yaptığımız savunduğumuz şey doğru değil.
    vesselem

  2. Homosexüellik dogada hayvanlarda ve insanlarda evrim surecinden beri var.İngiliz Fransiz kulturumuze sokmaya calisiyormus bik bik bik.Ayrica kimse senin dininin kurallarina gore de yasamak zorunda degil.Turkiye cogunlugu musluman olan yonetim bicimi olarak sekuler bir devlettir.İSlam devleti degil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu