İzlanda Cumhurbaşkanı gökkuşağı bileklik taktı

İzlanda cumhurbaşkanı Guðni Th. Jóhannesson, homofobik söylemleriyle tanınan ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile yaptığı görüşmede gökkuşağı bileklik takarak Mike Pence’i trolledi.

Mike Pence, Avrupa turnesinin en son durağı olan İzlanda’ya ulaştığında, İzlanda cumhurbaşkanı onu güçlü bir el sıkışma ile karşıladı, aynı zamanda bileğinde bir gökkuşağı bileklik vardı.

4 Eylül Çarşamba günü, İzlanda’nın cumhurbaşkanı Guðn Jóhannesson, ABD’nin genel başkan yardımcısı ile Reykjavík’teki Höfði Evi’nde resmi görüşmelerde bulundu.

Görgü tanıkları, İzlanda’nın First Lady’si Eliza Reid’in de toplantıya benzer bir bileklik taktığını belirtti.

İzlanda dünyadaki en eşcinsel dostu ülkelerden biri.

Jóhannesson, Mike Pence gibi birçok LGBTİ karşıtı politikayı da destekleyen Putin ile görüşmelerde de aynı bilekliği taktı.

Pink News’te yer alan habere göre, başkentteki birçok işletmenin yanısıra belediye başkanı da bayrak direklerine Pence’in ziyaret edeceği gün İzlanda bayrağı yerine LGBTİ’lere destek için gökkuşağı bayrağı yerleştirmeye karar verdi. Sosyal medya üzerinden paylaşılan görsellerde şehirde birçok gökkuşağı bayrağı görüldü.

Genel merkezine gökkuşağı bayrağı yerleştiren şirketlerden biri olan  Teknoloji şirketi Advania, Reykjavik Grapevine’e şunları söyledi: “Bu, herhangi bir kişi tarafından verilen bir karar değildi.”

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu