AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Ali Erbaş’ı Savundu

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a yönelik eleştiriler için “Diyanet İşleri Başkanımıza yapılan saldırı devlete yapılan saldırıdır.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ramazan ayının ilk Cuma günü verdiği hutbede eşcinsellik ve evlilik dışı ilişkiyle ilgili sarf ettiği sözler tartışma yarattı. Ankara Barosu Erbaş’ı “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekle” suçladı, İHD Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulundu. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Diyanet İşleri Başkanlığına yapılan saldırı devlete yapılmış sayılır” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan konuşmasında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a yönelik eleştirilere sert tepki gösterdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın açıklamasında sadece inancının, ilminin ve yürüttüğü görevinin gereğini yerine getirdiğini, söylediklerinin de sonuna kadar doğru olduğunu belirterek, “Kalkıp da bu Ankara Barosunun yetkisinde olan bir konu değildir. Herkes yerini bilecek, haddini bilecek.” dedi.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu