Gaga Bulut Tahliye Edildi

Youtuber Bulut Altuğ Tahliye Edildi

Paylaşımlarında çocukları kullanarak para karşılığı öpüştürdüğü gerekçesi ile tutuklanan sosyal medya fenomeni Gaga Bulut tahliye edildi.

Youtube’da yayınladığı videolar ile dikkatleri üzerine çeken Gaga Bulut takma isimli Youtuber Bulut Altuğ videolarında yer alan görüntüler nedeniyle tutuklanmıştı.

Sosyal medya hesapları üzerinden çektiği parodi videolarla ünlenen daha sonra Youtuber olmak üzere çekimlere başlayan Gaga Bulut, İzmir Kordon’da çocukları öpüştürdüğü videolar dolayısıyla göz altına alınmıştı.

22 yaşındaki Gaga Bulut, bu videoların ardından harekete geçen İzmir 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Hapisteyken, Gaga Bulut’un intihar ettiğine ya da öldürüldüğüne dair sosyal medyada çeşitli haberler yer almış, ancak doğru olmadıkları sonradan teyit edilmişti.

Mahkeme heyeti, sanık Bulut Altuğ’a, 15 yaşından küçük iki çocuğa yönelik ‘cinsel istismara azmettirme’ suçundan her mağdur için 8’er yıl ve ‘müstehcen görüntüleri yaymak’ suçundan da 1 yıl olmak üzere 17 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Tutukluluk halinin devamına karar verilen sanığa ayrıca 1000 gün adli para cezası verilirken, bu paranın 20 bin TL’ye çevrilmesine karar verdi.

Bulut Altuğ bugün çıkarıldığı mahkemede “25 Aralık” tahliye edildi.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu