Hacettepe Üniversitesi Kuir Araştırmaları Topluluğu

Hacettepe Üniversitesi Kuir Araştırmaları Topluluğundan Açıklama

Hacettepe Üniversitesi Kuir Araştırmaları Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğünün LGBTİ+ öğrencilere yönelik baskı ve sansür politikasına ilişkin bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada, “Hacettepe Üniversitesi Kuir Araştırmaları topluluğu olarak 2014’ten beri, kurulduğumuz günden itibaren kampüslerimizde özgürce stant açabilen ve etkinlik düzenleyebilen bizler; Ankara Valiliğinin 2017 ve 2018 yıllarında ilan ettiği, halkın özüne dokunan, süresiz ve belirlilik ilkesine aykırı hukuksuz yasaklar bahane edilerek son üç yıldır kampüslerimizden uzaklaştırılıyor, ayrıştırılıyor ve ayrımcılığa uğruyoruz.

Üniversite bünyesindeki her öğrenci topluluğu gibi kampüslerimizde etkinlik düzenleyemiyor, stant açamıyor, başta oryantasyon haftaları olmak üzere her türlü tanıtım faaliyetinden mahrum bırakılıyoruz. Stantlarımız daha kurulmadan ve makul gerekçeler gösterilmeden okulun özel güvenliği devreye sokularak dağıtılıyor, bildirilerimize el konuyor, stickerlarımız sökülüyor ve yapılan ayrımcılığa karşı direndiğimizde tehdit ediliyor, okul yönetimi tarafından örseleniyor, sindirilmeye çalışıyoruz.” denildi.

 

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu