Trans Erkek & Non-Binary Rehberi

Binder Nedir?, Binder Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu yazımda elimden geldiğince yaşamı bize kolaylaştıran ve kullandığımız/kullanacağımız ürünlerden bahsetmek istiyorum. Sanırım biraz uzun olacak ama okumanıza değer.

Bir çoğumuzda beden disforisi bulunmakta, günlük yaşantımızda bundan dolayı da sıkıntılar yaşadığımız aşikar. Bunu kolaylaştıran eşyaların başında “binder” gelmekte. Göğüs disforisi yüzünden ciddi duruş bozuklukları yaşayanlar var. Göğsü belli etmemek için birçok şey kullanılmakta fakat bunların içinde en güvenli, sağlıklı olanı binderdir.

Binder alırken nelere dikkat edilmeli peki?

Öncelikle uzun süreler çıkartılmayan (aslında bu da yanlış) binderin kumaş kalitesinin önemi çoktur. Hava alan bir kumaş olmalı, alerji yapmamalı. Yerli olarak üreten önerebileceğim açıkçası pek iç açıcı kalitelerde olan yer yok. Bütçem yurtdışından almaya yetmez derseniz eğer “fmtsmalls” sayfasında ki ürünleri inceleyebilir ve alabilirsiniz. Yurtdışından ise en iyilerden “underworks” ve “gc2b” firmaları. Bir çok trans bu firmaları tercih etmekte. Haricinde Aliexpres üzerinden birçok satıcının ürünü bulunmakta burada bunların yorumlarına bakarak seçebilirsiniz. Binder kullanımında ise uzun süre giymemeye çalışmalısınız. Bu sizin sağlığınız için, cildinizde alerjik reaksiyon oluşmaması için ve göğüs yapısınd ciddi deformasyonlar oluşmaması için önemlidir. Ayrıca bandajla sarmak gibi yöntemler de kullanmamalısınız.

Binder
Binder

Eğer ailenizden gizli iseniz henüz ve binder kullanmak istiyorsanız, giymediğiniz zamanlarda elbiselerinizin arasında saklayarak güvenli hale getirebilirsiniz.

Binder
Binder

İkinci ürünümüz ise packer denilen, pantolon altı penis yerine kullanılan ürünlerdir. Sokakta, insanlar içerisinde kendinizi erkek görünümünde göstermek istediğinizde kadınsı hatların öne çıkmasını istemiyorsanız packer denilen şeyi kullanabilirsiniz. Satılan ürünlerden önce Youtube da rahatlıkla bulabileceğiniz evde çoraptan packer yapma videolarından yardım alabilirsiniz. How to make a packer yazdığınızda karşınıza birçok video çıkacaktır. İngilizce bilmeseniz bile izlerken kolayca öğrenebilirsiniz. Ayrıca yerli ve yabancı firmalar gerçeğe yakın packer üretmekte. Bunda seçim yaparken çok büyük olmamasına dikkat etmenizi öneririm.

Packer sonrası bir diğer ürün de realistik penislerdir. Bunlar ayakta işemek için ve ilişki için iki ve ya üç işlevli olarak ayrılmaktadır. Sanırım çok daha fazla ayrıntılar olabilir ama çok detaylı bilgiye sahip değilim. Özellikle ilişki için alacaksanız buna iyi bir bütçe ayırıp kaliteli bir ürün almanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca bu ürünlerle ilişki sırasında kayganlaştırıcı kullacaksanız su bazlı olmasına dikkat etmelisiniz diğerleri ürüne zarar vermekte. Prezervatif kullanmanız partnerinizin sağlığı için faydalı olur, yine bunun da su bazlı olması gerekmektedir. Yine Youtube’da birçok inceleme videosunu bulabilir yabancı forumlarda ipucu yazılarına ulaşabilirsiniz. Google bizim için büyük bir cennet aramaya başlayıp, öğrenmeyi isteyin yeter. Realistik ürünler de bir söylemem gereken de eğer ki çift taraflı haz isterseniz ki aslında bu önemli bir şey yalnızca partneriniz değil kendinizin de zevk alması için yurtdışında geliştirilen pleasure rod denen bir aparat bulunmakta. Adını vereceğim firmanın ürünlerine ve bunların Youtube incelemelerine bakarak fikir edinebilirsiniz. Yerli üretim olarak da bu ürünün kopyaları çıktı yakın süre önce ama ben her zaman bu tip şeylerin orjinalinin alınmasından yanayım. Packer ve realistikler için ilk önereceğim Peacock firması, RealMagik, TransGuySupply ve FTMShopping de diğerleri. Ayrıca birçok iç giyim üretim yapan firmalar da packer ve realistik ürünler de satmakta. Türkiye’de “TransfromTurkey” hesabı ve yeni kurulan TugRealistic ‘i önerebilirim sizlere. İnstagram üzerinde trans sayfalarında birçok ürün önerileri de bulabilirsiniz.

Packer ve realistikler için ayrıca günlük hayatımızda rahat iç çamaşır kullanımı için ne yazık ki yerli firmalar yok. Translara yönelik ülkemizde henüz bir sektör bulunmamakta. Önereceğim ve benim en beğendiğim firma ise Rodeoh. Kendi siteleri ve instagram üzerinden tüm ürünleri görebilirsiniz. Gerçekten çok kaliteli ve kullanımda yardımcı ürünleri bulunmakta. Packer için cep bölümü, ilişki için özel delik, rahat kullanım. Modellere baktığınız zaman anlayabilirsiniz. Ne yazık ki fiyatlar bize göre biraz yüksek ama konuşup indirim kuponu talep edebilirsiniz. Yalnızca boxer için bir diğer firma da Woxer firması. Kadın bedeni üzerinden yola çıkılmış ve üretim yapan bir firma. Yerli olarak karşılıkları ne yazık ki yok ama ilişki için modellere bakıp evde kendiniz çözümler bulabilirsiniz. Dar bir boxer alıp buna penisin boyu kadar bir delik açıp kenarlarını dikerek bunu başarabilirsiniz sanırım? Normal boxer kullanımında ise rahatlık ve kalite açısından ayrıca tasarımlarını da beğendiğim John Frank ve Jack Jones markalarını tavsiye ederim. Gerçekten çok rahatlar ve kumaşları rahatsız etmiyor.

İlişkileriniz için de birkaç şey söylemek istiyorum. Kendimizi belli kalıplara sokmak zorunda değiliz. Toksik cinsiyet kalıplarından uzak durmak her zaman daha sağlıklı bir yaşam biçimidir. Partnerimizi de bu konularda sıkmamak olabildiğince duygularımızı paylaşmak ilişkinin sağlığı açısından yararlıdır. Ayrıca bizim cinsiyetimiz kiminle birlikte olacağımızı belirlemez. Trans erkek veya Non-binary bireyler olarak kadın, erkek veya bunların dışında olan herkesle birlikte olabiliriz. Hetroseksist delikanlılık triplerine girip ruhumuzu köreltmeye gerek yok.

Aklıma gelen tüm yardımcı bilgiler bunlar. Umarım faydalı olmuşumdur. Son olarak söylemek istediğim kendimizle barışık olmalıyız. Eğer çok büyük iç sıkıntılar yaşıyorsak mutlaka profesyonel yardım almalıyız. Bu konuda birçok derneğin ücretsiz danışmanlık hattı bulunmakta. Ayrıca sizlere ülkemizdeki en geniş kaynak olan bir sayfanın linkini yazacağım buraya girerek birçok sorunuza cevap bulabilirsiniz.

http://transsicko.blogspot.com/ Süreç, ameliyat, hormon bilgilerinden evde binder yapımına kadar birçok konu bulunmakta.

Sevgiyle kalın

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

Sirius

Elçin Ateme

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu