Deva Özenen: LGBTİ'lere Deva Olmak İçin Aday Oldum
Deva Özenen
Deva Özenen

Deva Özenen: LGBTİ’lere Deva Olmak İçin Aday Oldum

Anadolu Partisinden İzmir 2.bölge 5.sıra vekil adayı olan Ahura LGBTİ Trans Kadın aktivisti Deva Özenen LGBTİ’lere deva olmak için aday olduğunu söyledi.

Özenen şöyle konuştu :

” Partime LGBTİ‘lere olan desteğini göstermiş olduğu için müteşekkirim.Ben ötekinin de ötekisiyim.Hem trans olduğum için hem de Hristiyan olduğum için ötekiyim.Anadolu Partisi beni aday göstererek pragmatist ve oy avcısı olmadığını gösterdi.Parti olarak tüm azınlıkların sesi olduğumuzu gösterdik.

Bugüne kadar Atatürkçülüğün elitist olduğuna dair bilinçli bir kara propaganda yapıldı ancak bir parti olarak Atatürkçülüğün elitislik olmadığını gösterdik.Atatürkçülüğün zamanına uygun formuyla ezilmişlerin sesi olduğu fikriyle yola çıktık.Atatürk ilke ve inkılapları ışığında kimsenin kendini ezilmiş ve azınlık  olarak görmeyeceği , cinsel kimliği ne olursa olsun barış ve huzur içinde korkusuzca ve özgürce ifade edebildiği bir Türkiye için partimle birlikte mücadele edeceğim ”.

Hakkında Darin Şahin

İran asıllı Gorani Kürdüyüm. İzmirde Ünv okuyorum. Uzun süredir lgbti aktivizmi yürütüyorum ve aynı zaman da da Ahura Lgbti aktivistiyim.

Ayrıca Kontrol Et

LGBTİ+ Bireyler Türk Adaletine Güvenmiyor

lgbti.org Facebook sayfasında “Homofobik ve Transfobik her hangi bir adli olayla karşılaşıldığında mevcut hukuk sistemimiz …

1 yorum

  1. Kafayı hepten bozmuşsunuz. Tamiri bile zor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.