Diyanet’e ait İslam Ansiklopedisi’nde Skandal İfadeler

Diyanet’e ait İslam Ansiklopedisi adlı internet sitesinde “hadislerde eşcinsellerin öldürülmesi gerektiği bildirilmektedir” denilerek eşcinseller hedef haline getiriliyor.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından 1983 yılı sonunda kurulan İslâm Ansiklopedisi Genel Müdürlüğü’ne ait islamansiklopedisi.com.tr adlı internet sitesinde “Hadislerde Lût’un Hûd sûresinde yer alan temennisiyle (11/80) Lût kavminin yaptığı kötülüğü işleyenlere Allah’ın lânet edeceği ve onların öldürülmesi gerektiği bildirilmektedir.” denilerek İslam peygamberi Hz. Muhammed’in eşcinsellerin öldürülmesi gerektiğini söylediği ifade edilerek eşcinseller hedef haline getiriliyor.

Bu ifadelere TDV İslâm Ansiklopedisi’nin 2003 yılında Ankara’da basılan 27. cildinde, 229-230 numaralı sayfalarında da yer verilmiş.

Kaynak: islamansiklopedisi.org.tr/lut
Arşiv Kaydı: archive.org

13. LGBTİ Onur Yürüyüşü’nde kendilerini ‘Genç İslami Müdafaa‘ diye adlandıran bir grup da Ankara sokaklarına “Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, faili de mef’ulü de öldürünüz!” ifadelerinin yer aldığı afişler asmıştı.

Müslümanların bu konuda sessiz kalmamaları gerektiğini ileri süren grup, katliam çağrısını, internet sayfalarından “İslam’ın bu duruma kesinlikle müsade etmediğini göstermek adına Tirmizi ve Ebu Davud da geçen bu Hadis-i Şerifi “Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, faili de mef’ulü de öldürünüz!” halkımız ile paylaştık. Temennimiz İslam’ın bizden istediği tavırı televizyonlarda hakkı haykıramayan hocalar yerine, Kur’an ve Sünnet ışığında öğrenmemizdir” diye savunmuştu.

Cumhuriyet Başsavcılığı, `Eşcinselleri öldürün` afişleri için “kovuşturmaya gerek yok” dedi!

Ankara sokaklarına “Lut kavminin çirkin işini yapanı görürseniz faili de mef’ulü de öldürünüz” yazılı afişler asan Genç İslami Müdafaa grubu, gencislamimudafaa.com, kureselanaliz.com internet siteleri ve servis sağlayıcı hakkında yapılan suç duyurusuna “kovuşturmaya gerek yoktur” cevabı gelmişti.

Başsavcılık, sokaklara asılan afişlerin hangi tarihte asıldığını ve MOBESE’lerle tespitinin mümkün olmadığını öne sürdü. Haberlere konu olan ve çok sayıda fotoğraf ile asıldığı konumlar kanıtlanan afişlerin belirlenemeyeceğinin iddia edilmesi dikkat çekti.

Derneklerin nefret söylemini yaygınlaştıran ve katliam çağrısı yapan iki sitenin de erişime engellenmesi talebi de Başsavcılık tarafından reddedildi. Red gerekçesinde katliam çağrısı yapan afiş ve yayınların 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da tanımlanan katalog suçlar arasında yer almadığı belirtildi.

 

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu