Erkek Erkeğe Dans Etmek Yasaktır!

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Alanya’da yaşananlar akıllara durgunluk veriyor.
Erkek Erkeğe Dans Etme Yasağı
Alanya’nın en işlek mekanlarından biri olarak kabul edilen bir disco-bar’da (Rob.. Hoo..)  İngilizce ve Türkçe yazılan ‘Erkek Erkeğe Dans Etmek Yasaktır’ yazısı  tepkilere yol açtı.
‘Bunda Ne Var Ki?’
Eğlenmek için geldikleri barda ‘Erkek Erkeğe Dans Etmek Yasaktır’  yazısını farkeden yerli ve yabancı turistler bar yetkililerine rahatsızlıklarını dile  getirmek istediklerini, ama bar çalışanların kendilerine cevap olarak ‘Bunda ne var ki?’ dediklerini belirttiler.
Alanya’ya bir haftalık tatil için gelen Alman turist Amalia (26) eğlenmek için geldiği barda gördüğü bu yazı karşısında şaşkınlığını gizleyemediğini ve böyle bir ifadenin kullanılmasının  rahatsızlık verici olduğunu ifade etti. Alanya’ya iyi bir tatil geçirmek için giden ve adını açıklamak istemeyen yerli bir turist ise; bu ifadelerin tamamen ayrımcılık ve nefret içerdiğini ve ülkemizin imajını tamamen zedeleyeceğini söyledi.
Bar yetkilileri ise, gelen tepki ve şikayetlere duyarsız kalarak var olan yasak yazısını kaldırmadılar.
Haber: Yasemin Chadwick  –  Turk Gay Club

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu