Eşcinsel Çift Nefrete Karşı Öpüştü

Dindar Hristiyanların kasabalarında sahnelenen oyunu protesto etmeleri üzerine bir eşçinsel çift protestocuların önünde öpüştü.

LGBTİ+ temalar içermesi nedeniyle, kamuoyunun ahlakını bozduğu iddiasında bulunan müzikali protesto eden dini bütün protestoculara en iyi yanıtı bir eşcinsel çift verdi.

Klasik kült filmler arasında gösterilen Rocky Horror Picture Show’dan uyarlanan Rocky Horror Show İngiltere, Chester’daki Storyhouse tiyatrosunda sahnelendi. Ancak şov başlamadan önce bir grup muhafazakar Hıristiyan, “Günahlarınızın sizi bulacağından emin olun” yazılı pankartlarla tiyatronun dışında protesto edildi.

Zion Tabernacle Protestan Evanjelist Kilisesi üyeleri, gösteriyi, “aşağılık, cinsel içerikli, dine aykırı” ve  “ Tanrı’ya saldıran” şekilde tanımladılar. 

Ülke çapında turnede olan gösteri, geçen ay başka bir şehirdeki bir papaz tarafından da “halkın ahlakını bozduğu” yönünde eleştirilmişti. 

Müzikali izlemeye giden eşcinsel çift Joe Fergus ve Robert Brookes ise göstericilere cevap vermeye karar verdi.

Cheshire Live’a konuşan Fergus, “ protestocuların gösteriyle ilgili yaygara çıkarttığını ve bağırmalarını duydum.” 

 “ Nefretten asla nefretle kurtulamazsınız. Bu yüzden ortama biraz aşk ve mutluluk yaymaya karar verdik. Prostestoculardan birisinin “ ohhh bu çok şirin, çok hoş , sen gerçekten çok kötüsün!” dediğini duydum. 

Herkesin fikirlerine saygı duyuyorum.  Ancak tek istediğim yargılanmadan, istediğim her yerde,  erkek arkadaşımlı öpüşebilmek. Buna hakkımız var ve bunun için savaşıyoruz. ”

Yerel bir LGBTİ+ kuruluşu olan Chester Pride, Facebook’ta #SpreadLOVENotHate etiketiyle öpücüğün fotoğrafını yayınladı.

Chester Pride başkanı Warren Allmark, “Herkesin protesto etme hakkının olduğunu kabul ediyoruz. Fakat toplumumuzda LGBTİ+ bireylerin kabulünü geliştirmek için tüm yıl boyunca yaptığımız değerli çalışmalara aykırı olan nefret dolu mesajları kabul etmiyoruz” şeklinde açıklama yaptı. 

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu