Hakan Hepcan ile Özel Röpörtaj

Hazırladığı kısa videolar ile 1.4 milyon üzerinde kişi tarafından takip edilen Vine Fenomeni Hakan Hepcan ile özel bir röportaj yaptık.

İşte o röpörtaj…

Biz seni sosyal medyadan tanıyoruz ama belki biraz kendinden bahsetmek istersin. Hakan Hepcan kimdir?

Müzisyenim, profesyonel olarak 15 yıldır müzisyenlik yapıyorum. İki tane de albümüm vardı daha önceden, sosyal medyada patlama yaşamadan evvel. Ünlü olmak hayalleriyle Ege Üniversitesi konservatuvarı kazanıp her şeyi bırakıp İstanbul’a geldim, biraz kıl bir söylem oldu ama (gülüyor) amacıma ulaştım sonuç olarak sosyal medya sayesinde istediğim yerdeyim.

Vine kullanmaya ne zaman, nasıl başladın?

Benim Ziya Turp adında Twitter fenomeni olan bir arkadaşım var. O zamanlar eski kız arkadaşım I­phone hediye etmişti, Kanada’dan getirmişti ve o zamanlar pek kimselerde yoktu. “Vine diye bir aplikasyon çıktı, bir indir istersen bunu kullan, bu mecrada gelecek var” dedi. Hakkikaten de gelecek varmış (gülüyor). Arkadaşlarla kendi aramızda yaptığımız eğlenceli zamanları çektim. Böyle bir yere geleceğini hiç ummuyordum ama çok farklı bir noktaya geldi.

Sosyal Medyada paylaşım yaparken ki motivasyonun nedir?

Aslında bir motivasyon yok, herkes gibi o an neyi goruyorsam, neden eğleniyorsam, neyden keyif alıyorsam, neyle dalga geçiyorsam onu kullanıyorum materyal olarak. Ne yaşıyorsam onu paylaşıyorum.

Fenomen olmanın avantajları ve  dezavantajları nelerdir?

Avantajı para kazanıyorsun, şöhretin oluyor. Dezavantajı çok küfür yiyorsun, seni sevmeyen adam da seven kadar çok.

­Fenomen olduktan sonra hayata bakış açında bir değişiklik oldu mu?

Oldu. Daha güçlü bir adam oluyorsun gerçekten şöyle bir gerçek varmış, güç hissediyorsun içinde.Bunda para da var, kariyer de var, çevre de var. Bütün fenomen olanlar bunu yaşıyorlar mı bilmiyorum ama ben şu an hepsini yaşıyorum ve bu da mütavazı olacağım bir konu değil.

Yaşadığın her şeyi paylaşım malzemesi olarak gördüğün oluyor mu?

Evet, genelde ilk günden beri komik bir şey gördüğümde de paylaşıyorum ama amacım gerçekten insanları güldürmek değil; kendim eğlenmem. İnsanlar da benimle birlikte gülüyor, ne mutlu!

Ekranlarda gördüğün en komik gaf nedir?

Detone olan adamlara çok gülüyorum ben. Kendilerine çok güvenip sesleri kıçlarına kaçıyor ya çok gülüyorum.

Sosyal Medya’da LGBTİ bireyleri aşağılayarak prim yapmayı, fenomen olmayı uman kişiler hakkında ne düşünüyorsun?

Sosyal medyada LGBTI bireyleri aşağılayarak prim yapmayı fenomen olmayı düşünen Şerefsizler (gülüyor). Ya ne gerek var yani onlar daha çok Türk aile ahlak yapısıyla çok babaçko yetişmiş tipler. O yüzden bazı sıkıntıları var, sıkıntılarını da o şekilde ortaya döküyorlar. Hoşlanmıyorum tabii ki.

LGBTİ Onur yürüyüşüne katıldığın oldu mu  veya katılmayı düşünür müsün?

Olmadı hiç. İstanbul’da olsaydım bu son Onur Yürüyüşü’ne katılacaktım, benim çoğu arkadaşım oradaydı, destek verdiler. Katılırım, hiç problem değil. Destek veriyorum zaten.

Bu sene düzenlenen LGBTİ onur yürüyüşü ve  valilik tarafından izin verilmemesi konusunda ne düşünüyorsun?

Sadece sizlere izin verilmiyor değil; kimseye izin verilmiyor.

LGBTİ birey olsaydın cinsel kimliğini açıklamayı düşünürmüydün?

Açıklardım, fenomen olmasaydım da açıklardım, hiç sıkıntı yaşamazdım.

Aşık olduğun kadının trans bir birey olduğunu öğrenseydin. Tepkin ne olurdu?

Buna üzülürdüm ya. Buna üzülürdüm hakikaten yalan yok. Çünkü ben aşık olduğum kadınla birlikte olmak isterim gönül rahatlığıyla ama o şekilde olamam 🙂

Gay Bara gittiğin oldu mu?

Olmadı ama çok duyuyorum. 15 yıldır gece hayatının içindeyim, çok enteresan bir kere bile gay bara gitmedim ama bu girmeme kastıyla değil hiç denk gelmedi.

Eşcinsel evlilikler hakkında ne düşünüyorsun?

Benim çok yakın bir arkadaşım evlendi Londra’da. Hiçbir sıkıntı yok, keşke evlense eşcinseller çünkü ben karşı cinsi sevmek diye bir şeyin varlığına inanmıyorum, “insan sevmek” diye bir şey var dünyada. Eğer yönelimi öyleyse saygı duymak lazım. O kadar da yasakçı zihniyete gerek yok.

Neden LGBTi hareketini destekliyorsun?

Özgürlük istiyorum. Her alanda, her yerde, her şartta özgürlük olsun istiyorum. LGBTİ‘leri desteklemek de özgürlüğün bir dalı ve LGBTİ‘leri bu yüzden destekliyorum.

Çok teşekkür ederiz bu güzel röportaj için videolarının devamını bekliyoruz…

Ben teşekkür ederim çok keyifli bir röportajdı.

 

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Lgbt ye ilk basta karsi cikiyorum fakat hakan beyin roportajindan sonra kararim degisti insan sevmek diye bisey var . ama yinede turkiye de hosgoru ve anlayis ile karsilanmayan bir durum. Uzuleyim mi sevineyim mi hala kararsizim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu