HDP Beyoğlu’ndaki marjinallerden kurtulmalı

Vatan gazetesinden Ruşen Çakır’a konuşan Terör Örgütü PKK’nın Yöneticisi Cemil Bayık,HDP’nin Beyoğlu’ndaki marjinallerden kurtulması gerektiğini söyledi.
Terörist Bayık, Beklentimiz yüzde 10-13 arasıydı. HDP, Türkiye’nin en büyük muhalefet gücü haline gelebilir.HDP bunu örgütlenmeye dönüştürebilirse buradan güçlü bir muhalefet ortaya çıkar. HDP’nin aldığı oy oranı üzerinde oturmaması, bunu örgüt gücüne dönüştürmesi gerekiyor. Eğer bunu yaparsa Türkiye’nin en büyük muhalefet gücü haline gelebilir. HDP bazı marjinal yaklaşımlardan kendisini kurtarmalı” ifadesini kullandı.
Ruşen Çakır’ın “Örnek verebilir misiniz?” diye sorması üzerine Bayık, “Mesela Beyoğlu’nda bir grup var” dedi. Bayık, Ruşen Çakır’ın “Cihangir’de…” demesi üzerineyse Bayık, “İsmini vermek istemiyorum. Herhalde anlaşılıyor” görüşünü dile getirdi.
Sosyal Medya’da Terörist Bayık’ın bu imalı sözlerinde LGBTİ derneklerden söz ettiği yorumları yapıldı.
Başta İstanbul ve Ankara’daki LGBTİ dernek yöneticilerinin HDP’li oldukları ve açık şekilde HDP’ye destek verdikleri biliniyor.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Sellahatin Demirtaş’ı desteklediğini açıklayan LGBTİ derneklerin farklı siyasi görüşlerde üye ve aktivist kayıpları yaşadığı da sosyal medya’da yer alan diğer ayrıntılar arasında.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu