Kısa Film: Tek İhtiyacın Olan Aşk

LGBTİ+ Temalı Kısa Film

Tek İhtiyacın Olan Aşk, geleneksel sınırları zorlayan ve LGBTİ+ Topluluğundaki insan ve eşit haklar konularını inceleyen benzersiz bir kısa film.

Dünyanın her yerindeki çocuklar “farklı” oldukları için nefrete maruz kalıyorlar ve çoğu, kendilerini kabul etmeyecekleri bir dünyada yaşayamayacaklarını düşündükleri için hayatlarına son veriyor. Tek İhtiyacın Olan Aşk, izleyicisini varoluşun başka bir boyutuna doğru taşıyor. Hetero’nun eşcinsel olarak kabul edildiği ve eşcinsel’in heteroseksüel olduğu, bir kadının ve bir erkeğin aşık olmasının tabu olduğu, aynı cinsiyetten evliliğin tek olduğu bir dünya hayal edin. Toplumun sevmenize izin verdiği şekilde!

Kısa film sizi 11 yaşındaki Ashley Curtis’in hayatında bir yolculuğa çıkarıyor. Ashley, tüm doğru kutuları işaretleyen tamamen Amerikalı bir aileden geliyor – iki Annesi, iki büyükbabası, iki amcası ve küçük bir erkek kardeşi var. Ama bir problem var; Ashley, erkek sınıf arkadaşına aşıktır ve bu, bu dünyanın ona öğrettiği her şeye aykırıdır.

Karşı cinse yönelik bu inkar edilemez çekim, aşırı uçlara sürüklenene kadar sözlü ve fiziksel zorbalık ve tacizin sürekli hedefi olmasına neden olur.

Yazar ve yönetmen Kim Rocco Shields, “son zamanlarda eşcinsel intihar hikayelerinden ve eşcinsel olmanın alay edilecek bir şey olmadığını, sadece sevdikleri kişi olduğunu anlamaları gereken insanların zorbalık hikayelerinden gerçekten etkilendim, bu film, izleyicilerinde şüphesiz bir tedirginlik yaratacak olsa da, belki de tam olarak yapılması gereken şey budur” diyor.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu