Lezbiyen, Biseksüel & Trans Kadın İçerikli En İyi Reklam Filmleri

Lezbiyen, Biseksüel ve Trans Kadınlara Sahip En iyi Reklam Filmleri

Lezbiyen, biseksüel ve trans kadınları içeren en iyi reklamların bir listesini derledim.

İşte o reklamlar…

1. Magnum – Tören

Bu güzel reklam, eşit evlilik zaferini kutlamak için  Avustralya’da gösterime girdi, ancak yakında tüm dünyada gösterime girmesi planlanıyor.

2. Equinox – LGBTQAlphabet

LGBTİ+ kısaltması olan alfabe çorbasıyla ilgili şakaları hepimiz duymuşuzdur, bu nedenle Equinox, alfabenin her harfine bir kimlik koymak için New York Şehri LGBTİ+ Topluluk Merkezi ile ortaklık kurdu.

3. Lexus: #lexusinsideout

Honorees of Out dergisinin LGBTİ+ eşitliği için mücadeleyi ilerletmiş kişileri kutlayan “Out 100” etkinliği, ortaya çıkan hikayelerini anlatıyor. Bu reklamda politik stratejist Aisha Moodie-Mills, şef Niki Nakayama ve Mean Girls’te Damien’ı canlandıran aktör Daniel Franzese öne çıkıyor.

4. Absolut – #loveislove

Absolut, reklamlarında LGBTİ+ bireyler konusunda uzun bir geçmişe sahiptir, ancak bu gerçekten yukarıda ve öteye gidiyor. Votka markası, ilk buluşmalarını yaptıkları sahilde, arkadaşlarını, ailelerini ve etkinlik için en sevdikleri grubu getirerek bir lezbiyen çift için sürpriz bir evlilik teklifi hazırlanmasına yardımcı oluyor.

5. Wells Fargo – İşaret Dili

İşaret dilini öğrenmek bundan daha güzel olamaz. Lezbiyen bir çift, yakında evlat edinilecek kızlarıyla iletişim kurmak için işaret dili öğreniyor.

6. GoNOLA – Ters Onur Yürüyüşü

Bu, LGBTİ+ eşitliğinin geriye gitmesinden korkan herkesin reklamı.

New Orleans’taki Mardi Gras Onur Yürüyüşü sırasında çekilen her şey, yürüyüşçüler aniden geriye doğru yürümeye başlayıp, alyansları ve makyajlarını çıkarana kadar iyi gidiyor. Ardından müzik yeniden başlar ve yürüyüşçüler tekrar ilerlemeye başlar. İlerlemeyi kutlamak, ilerlemenin geri dönmesine izin vermemek ve geri püskürtüldükten sonra bile tekrar ilerlemeye başlamak hakkında önemli bir mesaj içeriyor.

7. Kimpton Otelleri – Dans Etmeyi Asla Bırakmayalım

Özellikle Onur Ayı için hazırlanan bu reklamda Kimpton Hotels, dans uzmanlığını göstermek için transseksüel dansçı Leiomy Maldonado’yu görevlendirdi. Bu eğlenceli, yüksek enerjili reklam, kim olduğumuzu asla saklamamamız gerektiğini gösteriyor.

8. Clean and Clear – Jazz Jennings #seetherealme

Bu reklamda, trans genç ve realite TV yıldızı Jazz Jennings, kız arkadaşlarıyla bir yatağa ev sahipliği yaparken bir yandan da dışarı çıkıp uyum sağlama hikayesini paylaşıyor.

Reklamlar hakkında düşüncelerinizi veya listeye eklememi istediğiniz reklam filmlerini yorum olarak yazabilirsiniz.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu