Lady Gaga İnterseküel mi?

Çoğu insana göre Lady Gaga İnterseksüel, hermafrodit gibi davranmaktan hoşlandığını da pek çok yerde belirten Lady Gaga hayranları tarafından mother monster” (anne yaratık) olarak adlandırılıyor.

Barbara Walters 2009’da ABC News’teki programı 10 Most Fascinating People için Gaga ile röportaj yaptığında, şarkıcı şehir efsanesi haline gelen interseksüel olduğu iddialarını reddetmişti. Bu konu hakkında yanıtladığı bir soruda “İlk başta çok ilginçti. Ama bir bakıma kendimi çok hermafrodit gösteriyorum ve hermafroditliği seviyorum.” demişti.

Boyu 1,55 m olan Lady Gaga‘nın gerçek ismi Stefani Joanne Angelina Germanotta.
Manhattan’da doğup büyüyen Lady Gaga başlangıçta lise oyunlarında yer alarak ve müzik kariyerine odaklanmak için yarıda bıraktığı CAP21’da öğrenim görerek tiyatro alanında performans sergilemiş.

Lady Gaga; tarzı, canlı performansları ve video klipleriyle müzik endüstrisine yaptığı gösterişli ve farklı katkılarıyla tanınmaktadır. Haziran 2014 itibarıyla dünya genelinde 27 milyon albüm ve 125 milyon single satışıyla tüm zamanların en çok satan müzisyenlerinden biridir.

Lady Gaga,Türkiye’deki hayranlarıyla ilk kez “Lady Gaga’s artRAVE: the ARTPOP Ball” turnesi kapsamında 16 Eylül Salı günü, İTÜ Stadyumu’nda buluştu.

ArtRAVE: the ARTPOP Ball turnesi kapsamında olduğundan, Lady Gaga’nın İstanbul konserinde de görkemli denebilecek bir sahne düzeneği vardı. Hem Gaga’nın hem de dansçıları ve müzisyenlerinin kostümleri ve koreografiler, turnenin konseptini yansıtıyordu.

Konserin doruk noktası You and I isimli şarkının sahneye taşındığı andı denilebilir rahatlıkla. Bu şarkıda Lady Gaga piyanosunun başına geçti ve gözüne kestirdiği bir hayranını sahneye çağırdı. İranlı olduğunu öğrenilen iranlı hayranı şarkı boyunca Lady Gaga’nın yanında oturdu. Gaga en iyi vokal performansını da bu şarkıda sergiledi.

İstanbul konserinden sonra Atina’da sahne alan Lady Gaga, üzerine Yunan bayrağı sararak kendisini izlemeye gelen 20 bin hayranına teşekkür etti.

Atina Olimpiyat Stadı’ndaki konserinde, Yunanistan’daki ekonomik krize değinen Lady Gaga “Madem Akropolis Mabedi onca asır dayandı, siz de başaracaksınız. Kendiniz ile iftahar edin” diyerek Yunanlı hayranların moral vermeye çalıştı.

Yunanlılardan iyimser olmalarını isteyen Lady Gaga, eskiden Yunanlı bir erkek arkadaşı olduğunu ve kendisine “hep yıldızlara erişmeye çalış” nasihatı verdiğini de söyledi.

Yunanistan’ın dünyanın en güzel ülkelerinden birisi olduğunu da belirten Lady Gaga 3 saat süren konseri sonunda hayranlarına Yunanca “Sizi seviyorum.Öpücükler bebek” diyerek veda etti.

Dünyaca ünlü pop yıldız Lady Gaga, 4 Mayıs’ta başlayan turnesiyle Kuzey Amerika, Avusturalya ve Asya’da hayranlarıyla buluştu. Pozitiv Live organizasyonu ile gerçekleşecek İstanbul konseriyse turnen Avrupa’daki ilk durağı, son durak ise 24 Kasım’da Fransa oldu.

ABD’li pop şarkıcısı Lady Gaga, Madonna ve kendisinin geçen yıl St Petersburg kentinde konser vermek için gittikleri Rusya’ya yanlış vizeyle girdiklerine ilişkin Rus yönetimince başlatılan soruşturmaya tepki göstermişti.

Eşcinsel haklarına destek için yürütülen kampanyalara destek veren ve Rusya’nın eşcinsel karşıtı yasasını eleştiren Lady Gaga,Twitter’dan yolladığı mesajında, “Rusya, şansın varken neden beni tutuklamadın? Çünkü dünyaya cevap vermek istemedin değil mi?” diye yazmıştı. Gaga, bir önceki mesajında Rus yönetiminin suçlu olduğunu, baskının devrimle karşılaşacağını, Rus lgbti‘lerin  yalnız olmadığını yazmıştı.
 

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu