Love Dance Point ve Tekyön Club’ı Boykot Ediyoruz!

Eşcinsel bireylere hizmet amaçlı var olan ve bunu yaparken de trans bireylere kapılarını açmayan bu tür mekanlara kesinlikle para kazandırmak istemiyoruz.

Bizi bu kararı almaya iten, kendilerini eşcinsellere yönelik eğlence mekanı olarak tanımlayıp; girişlerde insanların cinsiyetleriyle, görünüşleriyle, giyim kuşamlarıyla, makyajlarıyla ayrımcılığa uğramasıdır.

Biz LGBTİ’nin T harfiyiz. Siz sokaklarda bizlerden korkuyorsunuz. Biz sizin sokaklarınızdan korkuyoruz. Trans bireyler olarak cinsel kimliklerimizi gizleyemediğimiz için yarattığınız terörün kurbanı olmaya devam ediyoruz. Kendilerini gizleyen eşcinseller için, toplum tarafından dışlanarak işsiz bırakılan insanlar için, cinsiyetinden utandırılıp hayattan bezdirilen kadınlar için; Türkiye’de en ön cephede bizler savaş veriyoruz. Eğer bir gün bu ülkede eşcinsellik kabul görecek olursa, bu yıllardır işkencelere, cinayetlere, intiharlara, taciz ve tecavüzlere dur durak bilmeksizin kurban veren ve buna rağmen tüm eylemlerde yılmadan en ön saflarda haykıran bizler sayesinde olacak.

ve Siz LGBTİ’nin LGBİ harfleri. Bizim dışlanmamıza, sizin yanınızdayken de ayrımcılığa uğramamıza göz mü yumacaksınız?

#SenYoksanBenDeYokum #TransfobiyeHayır

Love Dance Point İstanbul‘u Boykot Eden Diğer STK ve Oluşumlar

İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği

LGBTİ Kolektifi

Cins Arı – İstanbul Teknik Üniversitesi Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Kulübü

Üniversitelerde genç kadınların kadın olmaktan dolayı yaşadıkları sorunlar karşısında örgütlenen
bağımsız bir topluluk olan Kampüs Cadıları

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. İstanbul Teknik Üniversitesi Cins Arı da bu şekilde paylaşmış
  Grup kapalı olduğu için linkini paylaşamadım

  !!! DİKKAT TRANSFOBİ VAR !!!
  Bir trans arkadaşımızın 22 Ocak Pazar günü 01.00 sularında, gay arkadaşlarıyla eğlenmek amacıyla gittiği Love Dance Point adlı eşcinsel gece kulübü girişinde maruz kaldığı transfobik söylemleri kınıyoruz!
  Love Dance Point girişinde trans arkadaşımızın mavi kimliğini gören bodyguard, kendisine yöneticiler tarafından “bu tür insanların” içeri alınmaması talimatı verildiğini belirtmiş olup, sırf bir trans birey olduğu için arkadaşımızın içeri girmesini engellemiştir. Bunun üzerine trans arkadaşımız gayet feminen giyimli, makyajlı, sakallı, kısa saçlı insanların neden girebildiğini sorduğunda ise “Onlar normal, sen de saçını kes, makyaj yapma, ‘kadın gibi giyinme o zaman.° gibi transfobik söylemlere maruz kalmış ve içeri girmesi engellenmiştir.
  Kulübün içerisinde ise bazı trans bireylerin sahne aldığı, kulübe ait videolarda trans bireylerin içeride görüldüğü de açıkça ortadadır. Ayrıca kulübe pembe kimliği olan kadınlar da girebilmektedir. Bu ayrımcı ve transfobik yaklaşımı algılamakta güçlük çekiyoruz. 21. yy.’da yaşanan bu rezillik kulübün yönetici ve bodyguardlarının yanına katmama’ı ve arkadaşımıza yaşatılan bu kötü olaydan dolayı kendisinden özür dilenmelidir. Bu yapılana kadar Love Dance Point adlı gece kulübünü ifşa ve boykot ediyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu