Top Model Cinsiyet Değiştirdi

Podyumların ünlü top modeli Andrej Pejic cinsiyet değiştirdi. İki cinsiyet arasında sıkıştığını söyleyen Model Andrej Pejic artık bir kadın.
2011’de Jean Paul Gaultier defilesinde transparan bir gelinlikle yürüyen 22 yaşındaki Model andrej Pejic , androjen model trendini başlattı.
O günden bu güne modelin ‘erkeksi’ bir pozu olmadı.
9 yaşında annesi, anneannesi ve abisiyle Bosna Savaşı’ndan kaçarak Avustralya’ya sığınan model her ne kadar kendisini ‘çetin ceviz’ olarak tanımlasa da üç ay süren operasyon sürecini pek de güle oynaya kabul etmedi: “Tabii ki heyecanlı ve sinirliydim. Ama doktorum prosedürü uzun uzadıya anlattı. Ruh halim de hazırdı.

13 yaşınmda Google’da ‘cinsiyet değiştirme’ kelimelerini aradığımdan beri bunu düşünüyorum zaten. Ailem de destekledi kararımı. Liseden Andrej olarak mezun olur, sonra yeni hayatıma başlarım diye düşünüyordum ama işler planladığım gibi olmadı.”

Andrej Pejic’in ameliyatını ertelemesine neden olan ‘aksilik’ 17 yaşında Mc Donald’s’ta çalışırken keşfedilmesi. Apar topar Paris’e yollanan model çıkış dönemini şöyle anlatıyor: “İlk iki yıl çok süründüm. Moda dünyası beni nereye oturtacağını bilemedi. Kadın desen kadın değil, erkek desen erkek değil.

Gaultier defilesinden sonra işler patladı. Bana bu kadar yoğun ilgi varken, operasyonla göz önünden kaybolma riskini alamadım. Yine de son bir buçuk yıldır hep bunu düşünüyordum.” dedi.

Farklı görüntüsüyle hem kadın hem erkek defilelerinde podyuma çıkan Sırp model Andre Pejic, ‘Fatih’ dizisi kadrosuna konuk oyuncu olarak dahil olmuştu.

İnce görünümü ve yüz hatları nedeniyle hem kadın hem de erkek gibi görünen Andre Pejic ilk kez Fatih dizisinde izleyici karşısına çıkmıştı.

Fatih Sultan Mehmetin çocukluk arkadaşı Radu karakterini canlandıracak Andre Pejic, dizinin bir bölümünde daha rol almıştı.

Top Model Andrej Pejic LGBTİ hakları konusunda da çeşitli aktivist çalışmalar da yürütüyor.

İşte Androjen Manken Andrej Pejic’in Fatih dizisinde oynadığı sahnelerden bazı bölümler…

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu