Çağla Akalın Perfect Models of Turkey finalinde!

Yapımcılığını Kemal Topuz’un, organizasyonunu ise Engin Taşkıran’ın üstlendiği ‘Perfect Models of Turkey 2014’ Türkiye’de bir ilke imza atarak, ilk 16′da yer alan bay ve bayan adaylar arasında, transeksüel bir yarışmacıya yer verdi. Transeksüel yarışmacı Çağla Akalın, yarışmada finale kalınca, ilk kez Türk sanat müziği sanatçısı ve yazar Onur Akay’a konuştu. Akalın, ‘Adımı Çağla Şikel’den, soyadımı Demet Akalın’dan aldım. Ben bu yarışma ile birlikte bu ismin hakkını vereceğim inşallah. Transların gücünü ispatlayacağız.’ dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks) örgütleri de ortak bir metinle Selahattin Demirtaş’ı desteklediklerini duyurmuştu. Neden Selahattin Demirtaş’ı desteklediler bir fikrin var mı? AKP hükümeti beklentilerinize cevap veriyor mu? sorusuna ise, ‘O destek genel bir kesimi kapsadığına inanmıyorum. Hiç bir derneğinde bütün üyelerinin onayını almadan bu tarz bildiri yayınlanmasına da anlam veremiyorum. Evet belki birçok kişi destek vermiş olabilir ama destek vermek istemeyen büyük bir çoğunluk var onlarda gözardı edilemez. Biz LGBTİ bireylerin, yıllardır duymak isteyipte duyamadıkları vaatleri bize duyurdukları için olabilir. Sadece AKP değil, hiç bir hükümet bize destek vermedi. Bizler ayrılacalık istemiyoruz hakkımız olanı istiyoruz. Madem bir ülke ileriye gidiyor o zaman ileri ülkelerin kanunlarını da örnek almak gerekir.’ dedi.

Haber Hürriyeti

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu