Travesti ve Transseksüel Arasındaki Farklar

PROFİL TİP 1 TİP 2 TİP 3 TİP 4 TİP 5 TİP 6
Sahte
transvestit
Fetişistik
transvestit
Gerçek
transvestit
Ameliyat
olmamış
transseksüel
Gerçek
ılımlı
transseksüel
Gerçek
kesinlikle
transseksüel
Cinsel davranış Erkeksi Erkeksi Erkeksi
fakat emin değil
Kararsız
TV ile TS arasında gidip gelir.
Kadınsı
Bir erkek bedeninde tutsak
Kadınsı
Tam bir psikoseksüel dönüşüm
Giyim alışkanlığı ve sosyal yaşantı Normal erkek yaşantısı. Kadınsı giyim yakışmaz. Gerçekte TV bile değil Erkek olarak yaşar. Bazan kadın gibi giyinir. Genellikle kadın iç giyimlidir. Mümkün olabildiğince kadın görünümünde yaşar. Kadın olarak kabul edilebilir. ıç giyim kadınsıdır. Cinsiyetinden duyduğu rahatsızlığı hafifletmek için mümkün olabildiğince sık kadın görünümünü tercih eder. Erkek olarak da kadın olarak da yaşamını sürdürebilir. Mümkünse günün 24 saati kadın olarak yaşar. Görünümü gerekli iç huzurunu sağlamakta yetersizdir. Kadın olarak yaşar. Görünümü yine de ona iç huzuru vermez. Dişi olarak doğmamış olmasından dolayı üzgündür.
Cinsel yönelim ve cinsel yaşam Hetero-, bi-, veya homoseksüel. Kadın görünümü ve cinsiyet değişimi üzerine fantazi kurarak masturbasyon yapar. Heteroseksüel. Nadiren biseksüel. Fetişistik masturbasyon yapar. Kendini günahkar hisseder. Kadın görünümünde olduğu zamanlar dışında heteroseksüel. Kadın görünümünde olmaktan cinsel bir tatmin ve cinsiyetinden hoşnutsuzluğunu gideren bir iç huzuru duyar. Cinsel istek azdır. Aseksüel veya oto-erotik. Biseksüel olması muhtemel. Cinsel istek azdır. Aseksüel, oto-erotik, veya pasif homoseksüel davranış gösterir. Evlenebilir, çocukları olabilir. Normal bir erkekle bir dişi olarak ilişki kurmak ister. Cinsel isteği zamanla azalır. Evlenebilir, çocukları olabilir.
Dönüşüm ameliyatı Düşüncesi bile saçma Reddeder Reddeder fakat yatkın görünür. Yatkın ama isteksiz. ısteklidir Kesinlikle isteklidir ve bu bir hedeftir.
Östrojen tedavisi Tedaviye ilgi duymaz. Söz konusu değildir. Nadiren ilgili duyar. Cinsel isteklerini azaltmakta yardımı olabilir. Bir deneyim olarak çekici gelir. Yardımcı olabilir. Rahatlamak ve duygusal dengesini sağlamak için gereklidir. Ameliyata hazırlık veya bir bedel olarak gereklidir. Kısmen iç huzuru için gereklidir.
Psikoterapi ıstemez, gereksizdir. Uygun şartlar sağlanırsa başarılı olabilir. Eğer kendi isteğiyle katılırsa başarılı olabilir. Aksi takdirde terapi sonuç vermez. Yalnız rehberlik hizmeti kabul eder aksi takdirde tedaviyi reddeder ve başarılı olmaz. Reddeder. Psikolojik rehberliğe izin verir. Psikolojik rehberlik veya iç huzurunu sağlamaya yönelik psikoterapi gerekir.
Düşünceler Spor olsun diye kadın görünümüne girer. Erkek ve kadın isimleriyle erkek ve kadın çift kişiliği taklit edebilir. Bir çift kişiliklilik geliştirebilir. Transseksüelliğe yönelebilir. Sosyal yaşamında bakmakla yükümlü olduğu birileri vardır. Ameliyat olma beklentisindedir. Bunun için çabalar. Çoğunlukla da başarır. Kendi erkeklik organlarından nefret eder. Uzun süre hedefine ulaşamazsa, intihar edebilir ya da organını kendi kesmeye girişebilir.

geocities.com/Wellesley/3116/brain.html
Not: Geocities 2009’da kapandı

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu