Adalet ve Af…

Aslında bu konuda yazmak için epey düşündüm. Ama bu konuda en iyi yorum yapacak kişilerden biri olduğum için bu konuya yer vermek istedim. Konuşulmayan konuşulsa da pek hoş karşılanmayan bir konu ne yazık ki…

Özgecan, Eylül Cansın… ve nicelerinin öldürüldüğü bu ülkede ilk önce adalet varlığını aramak gerekiyor zannedersem.

Hukuk bitti,

Adalet tatilde,

Yargı ise sadece gücün elinde!..

Ya bağımsız yargı?

O ne demek?

İşte bunların hepsini bir bütün olarak değerlendirdiğimizde Türkiye’de ne yazık ki adalet’in kişiye göre işlediğini anlayacağız.

Bursa da 67 yerinden hunharca öldürülen Trans birey rahmetli İrem için hiç kimse ayağa kalkmadı!.. Davanın takipçisi olmasaydı Bursa Gökkuşağı LGBTT Derneği ve trans arkadaşlar çok komik bir ceza alacaktı. Sonunda 28 yıl ceza aldı.

Ya Eylül Cansın’ ın intiharı ne olacak dersiniz? Çok basit bir cevabı var aslında hiç kimse ceza dahi almayacak. Ataerkil düzenin içinden çıkan ERKİL’leşmiş ve çeteleşmiş TRANS bireyler aslında katilidir Eylül Cansın’ ın dır.

İçi NEFRET ve ŞİDDET dolu bu bireyleri bu toplum yetiştiriyor aslında. Devletin başındakiler NEFRET dolu öncelikle. Şiddet her yerde. Kimi makam için kimi para için kimi sevdiği kızı almak için kimi de eşine sevgilisine ŞİDDET uyguluyor. Toplum çünkü kadına DİZİNİ kır otur diyor.

Nice TRANS cinayetleri karşısında bu TOPLUM neden tepki gösteremiyor? Neden eylemler yapamıyor? Bu tepkiler halk yürüyüşleri, devleti temsil edenlerin açıklamaları bu ülke de neye göre oluyor. Bunda ki yaklaşımı hangi duygu belirliyor?

ŞİDDET kadar şiddeti doğuran nedenlerde önemlidir. Ama her şeyden önce bu toplumun topluca ÖFKE kontrolü eğitimi alması gerekiyor.

Dün cezaevinde trans bir arkadaşım ölüm seviyesinde tahliye edildi ve öldü. Karaciğer nakli olmuştu, iyileşmeden cezaevine alındığı için orda verem oluyor ve öleceğini anlayınca tahliye ediyorlar.

Peki suçu neydi?

Fuhuş İçin Yer Temin Etmek için Çıkar Amaçlı ÖRGÜT kurmak suçundan 9 yıl ceza almıştı. Aynı dosya da bende 35 yıl yaklaşık ceza aldım. Bu ADALET ve HUKUK devleti benim için 4.770 yıl ceza istedi. BU Türkiye REKORU ’dur. Dosya da bir kişi beyin kanamasından, bir kişi intihar ederek, bir kişi de intihar sonrası sakat kalmıştır. Siyasi bir komploydu aslında bu. Kader arkadaşlarına zorla ifadeler imzalatan bu polisler hiç sorgulanmadı. Bu kişilerin hiç birinin mal varlığının bile olmaması hiç düşünülmedi. Çıkar amaçlı örgüt kurduğuna karar verilen bu kişilerin hayatlarını fuhuş yaparak geçindirmesi de bir TEZAT. Daha da ilginci bu dosyayı hazırlayan Ahlak Büro Amirinin çıkar amaçlı örgüt kurmak iddiasıyla tutuklanması ve üstelik aynı mahkeme de yargılanmamızda kaderin cilvesi herhalde. Birde üstüne HELALLİK istemesi. Sizce ölenler ‘’Helal’’ etmiş midir hakkını!..

Biliyorsunuz ülkemizde 17 Aralık operasyonu tam bir hukuk skandalıdır.

Reza Zarraf ve bakanların devlet kanalıyla Aklanması sizce ADALET midir!.. Neden yargılanmadılar bu ülke HUKUK devleti ise!

Ya Deniz Feneri’nde yapılanlar, ya YİMPAŞ, Fadıl Akkündüz ‘ü… kimler yargı dan kaçırdı? Bu devleti yönetenler bu hukuk skandallarının sahibi.

Neden tüm suçlular EŞİT şekilde ‘’ADALET’’ önüne çıkarılmıyor?

O halde bu ADALET’ midir?

Bu ülke de VERGİ AFFI,

SİCİL AFFI,

SSK AFFI…

Gibi yığınla AF çıkıyor. O halde Özel Yetkili Mahkemelerde ve diğer mahkemelerde mağdur edilen, adil yargılanmayanlar içinde AF çıkarılmalıdır. Bu toplumsal ADALET’in oluşması için gereklidir.

Ben ‘’Yeniden Yargılanmak’’ istiyorum AF istemiyorum. Ama ‘’ADİL YARGILANMAK’’ istiyorum. Dosyalar okunmadan ‘’FEZLEKE’’ re göre bu ülkede ‘’ADALET’’ dağıtılamaz. Bir kişiyi tutuklayıp onun kendini savunma hakkını gasp edemez bir devlet.

Daha da önemlisi bir kişiye ‘’FUHUŞA ARACILIK’’ iddiası ile üstelik ‘’FUHUŞ’’ yasalara göre ‘’SUÇ’’ değilken 4.770 yılla yargılayıp CANAVARCA HİSLE insanları PARAMPARÇA edenleri 25-30 yıl verip toplumun arasına salıyorsa bu devlet ADALET yoktur!..

Adaletin yeniden tesis edilmesi gerekir.

İlköğretimden hatta anaokulundan itibaren çocuklarımıza CİNSEL EĞİTİM verilmeli. Aynı zamanda bu konuda TOPLUM’ u eğitici yayınlar yapılmalıdır.

‘’ ERKEK YAPAR KADIN DİZİNİ KIRAR OTURUR’’ derse bu toplumun fertleri daha ÇOKKKKKKK cinayetler, tecavüzler olur bu ülkede.

Tıpkı DİN işi DEVLET’in yöneticilerinden nasıl BAĞIMSIZ olması gerekiyorsa ADALET’te bağımsız olmalıdır.

Bu nedenle sadece adalet;

ERGENEKON,

BALYOZ,

REZA ZARRAF ve BAKANLAR,

KCK….

İçin olmamalı toplumsal eşitlik, adalet AF çıkarılarak sağlanmalıdır…

ÖYKÜ ÖZEN

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu