Cinsiyet Ayrımcılığı Yapmadım!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, BJK TV’ye telefonla bağlanarak, Bursa deplasmanı dönüşünde taraftarlarla bazı yöneticiler arasında yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kartal İskelesi’nde hoş olmayan görüntülerin ortaya çıktığını belirten Orman, “Arabama vuranlar küfür edenler Fikret Orman’a değil, Beşiktaş camiasına ve taraftarlara küfür ettiler. Ben, Beşiktaş’ı en üst düzeyde temsil ediyorum. Kulübün menfaatlerini temsil etmeye çalışıyorum” dedi.

Yaşanan saldırının görüntülerini BJK TV’den yayınlatacağını söyleyen Orman, ”Bunlar kız gibiler, bireysel olarak karşımıza çıkamazlar” şeklinde konuştu.

Kız Gibiler
Orman yaptığı açıklamada; ”Bizim olduğumuz yerde kavga değil spor ortamı olur. O insanlar oraya Beşiktaş berabere kalacak ya da yenilecek diye gelmişler. Olay çıkacak diye ama Beşiktaş kazandı. Yazık, utan verici bir durum. Beşiktaş şu anda puan olarak lider durumda ve ligin henüz başındayız. BJK TV’de yayınlatacağım, herkes görsün. Adam gibi oynayın diyorlar. Bunlar kız gibiler, bireysel olarak karşımıza çıkamazlar” dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Bursa’da siyah beyazlı taraftarlar için söylediği, “Bunlar kız gibiler” ile ilgili yaptığı açıklamalardan bir sözünün kendisine karşı bir yıpratma aracı olarak kullanıldığını belirterek, “Benim iki kız kardeşim, iki de kızım var. Cinsiyet ayrımcılığı kesinlikle yapmadım” dedi.

 

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu