Neden Tüm Translar Cinsiyet Geçiş Ameliyatı Olmuyor?

Trans Cinsiyet Geçiş Ameliyatı

Tıbbi olarak geçiş kararı, her birey için değişen bir dizi faktöre bağlı kişisel bir karardır. Hormon almak ve cinsiyet onayı ameliyatı olmak büyük bir zaman, enerji ve para yatırımı gerektirir ve bu, bazı insanların yaşamları için uygun olmayabilir. Bazı trans kişiler, cinsel kimlikleri veya ifadeleri için tıbbi olarak geçiş yapmanın gerekli olmadığını da hissedebilirler. Örneğin, bir trans erkek göğüslerini almak için ameliyat olmasının gereksiz olduğunu düşünebilir, çünkü ona göre bir erkeğin göğüsleri olabilir.

Birinin tıbbi olarak geçiş yapmış olup olmaması, birisini daha az trans yapmaz. Bir kişinin cinsiyet kimliği, tıbbi müdahaleler yoluyla geçiş yapma arzusu veya yeteneği ne olursa olsun, kişinin doğasında var olan ve çok gerçek bir parçasıdır.

Bir trans birey, kadın veya erkeğin yanında, ikili olmayan gibi bir cinsiyet olarak da kendisini tanımlayabilir ve bu nedenle hormon alma veya erkek veya kadın gibi ikili bir cinsiyete uyacak şekilde ameliyat olma arzusunda olmayabilir.

 

Bilgi notu: yazı kişisel araştırma sonucu edinilen bilgiler doğrultusunda yazılmış ve kişisel düşünceler içerir.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu