Ölüm tehditleri alıyoruz

Türkiye’nin ilk eşcinsel evliliğini yapan üniversite öğrencisi Ekin Keser ile Emrullah Tüzün’ün hayatları kâbusa döndü.
Hürriyet’ten Fırat ALKAÇ’ın haberi.
Tüzün (28), yaşadıklarını şöyle anlattı: “Ailem ve kardeşlerim, beni ölümle tehdit ediyor. Evliliğimiz basına yansıyınca, çevremiz de tepki gösterdi. Ev sahibimiz evden ayrılmamızı söyledi. Kadıköy’de garson olarak çalışıyordum. İşimden çıkarıldım. Ekin üniversitede okuduğu için çalışmıyor. Gelir kaynağımız olmadığı için zor durumda kaldık.”

KADINLARDAN DA TEHDİT

Ekin Keser (21) de, tehditler nedeniyle okula dahi gidemediğini anlattı. Özellikle sosyal medya üzerinden ölüm tehditleri aldığını anlatan Keser şunları söyledi: “Aslen Antakyalıyım. Antakya’nın ismini kötüye çıkardığım gerekçesiyle ölüm tehdidi geliyor. Ailem eşcinsel olduğumu biliyordu. Ancak evlenmeme çok tepki gösterdiler. Emrullah’la üç yıldır arkadaşız. Birlikte yaşıyorduk. Tabuları yıkmak için evlendik. Ama gördük ki tehdit eden homofobik kesim, azınlıkta. Bir kısmı da kadın… Çevremizin yüzde 95’i bizi tebrik etti. Bizim arkamızda olduklarını söylediler. Şimdi tek isteğimiz ailemizin ve çevremizin bizi rahat bırakması.”

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. eşcinsellik çok pis bişeydir. Allah bunu katiyen yasaklamıştır diğer dinlerde bile yasaktır bu. Hz. Lut kavmi nin helak olmasının sebebi eşcinsellik ti. allah onları öle bi helak etti ki volkan külleri kavmin üstüne yağdı. yapmayın etmeyin eşcinsel olmayı bırakın. Allah büyüktür affedicidir merhameti sonsuzdur ama yapayım yapayım tövbe edip yine yapayım derseniz cehennemden çıkamassınız.
    araf suresinde yazıyor ‘siz kadınları bırakıp şehvetle erkekleremi yaklaşıyorsunuz,bilin ki onlara çok büyük bir azab vardır.’ eşcinsel olmayın sonumuz pompei kavmi gibi olmasın helak olursunuz.

  2. Çok büyük bir günah. Kuran da kesin olarak yasaklanmış bir şey. Israrla doğru olduğunu savunmak yersiz. Doğaya aykırı çok yanlış bir ilişki biçimi. İsimsiz Fedainin de dediği gibi yapmayın. Yaratılışınızı bozmayın. Allah ıslah etsin.

  3. Ön yargıların ortadan kalktığı, özgür, güvenli, adaletli, merhametli, şevkatli ve tüm canlıların yaşam hakkının kutsal olduğu bir dünya istiyorum..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu