Trans çetelerine karşı mücadele

Merhaba; bu ülkede trans bireylerine karşı şiddet, baskı, haraç, kazançlarını,yaşam alanlarını birkaç grup karanlık yüzler tarafından elinden alınıp ve buna sessiz kalan kişilerin bulunmuş olduğu zorluklara tanık olup ve aynı sorunun benimle de ilgisi olduğunu belirterek bu olaya duyarsız kalmamaları hakkında ve benim durumumda olan trans bireylerine çağrıda bulunup bu olaya hep birlikte hukuki destek çerçevesine davet ediyorum..

Özellikle Beyoğlu/Tarlabaşı’nda  balo sokak ve  sakız ağacı caddesinde ki geçimini seks işçiliği yaparak sürdüren trans bireylerin o bölgede bir trans bar çetesinin çatısı altında görev yapan ve yeni trans bireylerine küçük olanaklar sağlayıp kendi bölgesinde bulunmalarına destek olduklarını belirterek kandırıp ve sonra ağır şartlara iten o bölgede mevcut toprak takma adında travesti ve bu barda görevli sevgilisi, Funda takma adlı travesti ve aynı şekilde o barda görevli sevgilisi ve esat takma adlı travesti ve o bölgede mecburi bilgiler sızdıran diğer trans bireylerin benim şiddet,haraç, ölümle tehdit edildigimi bilen o civarda esnaflarda dahil olmaksızın bu olaya kayıtsız kaldıklarını biliyorlar ve susuyorlar. .

Evvela bu yazıyı paylaşımda bulunurken can güvenliğimin olmadığını belirterek yazıyorum.

Bunca olayların arkasında durabilmeye gücüm kalmadı. .geçen yıl 2014 1 Mayıs ta bu çetenin baskılarına dayanamayıp kendisi 5.kattan hayatına son veren güneş takma lakaplı salim yılmaz escinselin ölmeden evvel LGBTİ derneklerine müracaat edip ve aynı şekilde bende onun bana ölmeden evvel attığı son mesajlarını SPOD LGBTİ Derneği’ne bildiride bulunmuştum. 157 numaralı insan taciri hattını da aradım.

Lakin kimsenin de aynı şekilde bunca olayların arkasında durabilmeye güçlerinin olmadığını belirtmişlerdi. Bir buçuk yıldır bu çetelerle savaşıyorum. .

Olayların yaşandığı bölgeye korkularımdan ötürü adım atamıyorum.

Saklandığım kişilerin de hayatlarını tehlike altına soktugumu bildiğim halde tam bir yıldır hukuki destekte alamıyorum.

Çaresizlik içerisinde bana yaşam hakkımı yok eden bu çeteden halen kaçıyorum.

Maddi manevi ve fiziksel çöküntüler yaşıyorum.

Yaşam hakkımı elimden aldılar.

Bana ve benim gibi o bölgede tehdit altında kalan ve boyun eğen birçok trans arkadaşlar var..

Şimdi benim hayatım tehlike altında.

Sizden ve duyarlı bireylerden hatta insan ayrımcılığı yapmayan kişilerden hukuki,psikolojik destek istiyorum.bu yazı dizimi paylaşmakla kendi hayatımı risk altına soktuğumu bildiğim halde sizi bilgilendirme de hiç bir neden aramakta olduğumda belirtiyorum…

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Ayyy bilmem mi oraları. Orda çok pislik var. Beni de dövduler.vizem yetersiz kaldı daha gitmedim.param yani.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu