Trans model Teddy Quinlivan Chanel’in yeni yüzü oldu

Trans model Teddy Quinlivan Chanel’in yeni yüzü oldu. Daha önce de birçok markanın kampanya yüzü olan model, Chanel Beauty ile kariyerinde büyük bir aşama kaydediyor. Moda tarihine yön veren firmalardan biri olan Chanel, Victoria’s Secret’ten sonra reklam yüzü olarak bir trans modeli seçen ikinci firma oldu.

Fransız moda evinin anlaştığı ilk transeksüel model olan Teddy Quinlivan, kişisel Instagram hesabından yaptığı paylaşımla kampanyadan ve bu durumun kendisi için ne kadar özel olduğundan bahsetti.

Daha önce Chanel’in yanı sıra Gucci, Chloé ve Louis Vuitton gibi moda devlerinin defilelerinde boy gösteren 25 yaşındaki model, trans olduğunu 2017’de açıklamıştı. Amerika Birleşik Devletleri doğumlu model, cinsel kimliğini açıklamasının ardından ‘belki bir daha Chanel için podyuma çıkamama’ endişesini yaşadığını ifade etti.

Chanel Güzellik, transseksüel model Teddy Quinlivan‘ın şirketin yeni yüzü olarak seçildiğini açıkladı.

Ağustos ayının ilk günlerinde Victoria’s Secret firması da model Valentina Sampaio’yu ‘melek’lerinden biri seçerek bir ilke imza atmıştı.
Firmanın yaratıcı yönetmeni Ed Razek, 2018 yılında verdiği bir röportajda, markanın kesinlikle trans kadın bir modelle çalışmayacağını söylemesi büyük tepki yaratmıştı.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu