8 Mart Dişiler Günü

Bilmez mi sanki insanoğlu kadınlar olmasa insanoğlu olmazdı bilmez mi sanki dişilik dünyanın devamı için oksijen kadar gerekli dişiliğin su kadar azizliğini. Ne olursa olsun türü ve cinsi; insan olsun hayvan olsun bitki olsun dişiler olmasaydı hiç birimiz olmazdı olamazdı buna ne bir teknoloji çare bulurdu ne de gökten bir başka çare inip üremeye varolabilmeye çare bulabilirdi . Her bir bireyin var olmasındaki su götürmez tartışmasız yegane yapıtaşıdır dişilik diğer adıyla KADINLIK .

Bu denli önemli bu denli hayatın akabilmesi için gerekliler işte. Ben şu an bu yazıyı yazabiliyorsam bir Kadının sayesinde düşünebiliyorsam bir Kadının sayesinde birilerine bir nebze de olsa yardımım dokunabiliyorsa ,bir sokak hayvanına ev sahipliği yapabiliyorsam bir Kadının sayesinde ve diğer her olumlu şeyleri bir kadının sayesinde yapabiliyorum ben ve siz siz ve tüm dünyadaki her bir birey varoluşumuzu Kadınlara borçluyuz.

Söz konusu bir sekiz Mart olmasın varoluşumuz sekiz marta adledilmiş olan Kadınlar ve dişilerin ciddi anlamda değerlerinin anlaşılabilmesi olsun. Herkes biraz daha derin düşünebilir umarım bu sekiz martın adledilmişliğinin ışığında biraz daha etraflıca düşünebilir her bir canlı türürünün kadınlarsız devamının olamayacağını idrak edebiliriz.

Tüm KADINLARIN kadınlar gününü kutluyorum ve kadın bedeninde doğmamış kadın ruhu hapsedilmiş bir bedenden kadınlığını amansız bir savaşla elde etmiş LGBTİ bireylerinin de kadınlar gününü kutluyorum. Beni anladıklarını bildiğim tüm doğadaki dişilerin; insan, hayvan bitki kısaca tüm canlıların KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLARIM LGBTİ adına. Umarım gelecek sekiz Mart gününde daha az değil hiç bir kadın cinayeti işlenmeden hiç bir kedi köpek ve diğer tüm canlı dişilerin (erillerinde) katledilmediği bir dünyada en azından bir Türkiyede sekiz Marta girmek , insanoğlunun devamı için her türden dişilerin koşulsuz gerekliliğini ve el üstünde tutulması gerekliliği bilincine daha fazla gecikmeden varabilmek dileğiyle.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu