Aslında Uzaylıyız

Biz Türkler, biz müslümanlar, biz öğrenciler, biz kürtler, biz lazlar, biz erkekler, biz ateistler…
Farkında mısınız nasıl bir çoğulculuğa kurban gittiğimizi? hiçbir koyunun kendi bacağından asılamadığını? her bireyin arkasında bir inanışı, ideolojiyi ya da her neyse onu da sürüklediğini. Gelişmemiş zihinler bu şekilde bir tümevarıma ulaşarak aslında bir çoğulculuk psikolojisine dahil olurlar. Yalnız bu dediğim sadece negatif anlamda anlaşılmasın, ”İzmir’in kızları güzeldir” de bir genellemedir ama bu kimseyi rahatsız etmez, oysa herkes bilir tüm İzmir kızlarının güzel olmadığını. Sıra geldi ‘biz eşcinseller’e. Eşcinsellik denince akan sular durur, kimi insanın surat ifadesi en çirkin halini alır, birileri hemen lafa atlar ve bir güzel genelleniriz. Kimisi sapık der, kimisi lanetli, biri çıkar ‘ama onlar çok tatlı’ der. Bir adet meta olup çıkarız sohbetten. İnsanların ortak noktalarının olması hayata bakış açılarını, düşüncelerini, görüşlerini, inançlarını, kalplerini aynılaştırmıyor ve bunu herkes bal gibi farkında. Fakat gizliden gizliye hayranlık duyduğumuz veya garezimiz olan tekilleri genelleyerek ya içimizdeki sevgiyi abartır ya da nefretimizi kusarız.
Bu konuyu kapatp bir diğer hususa geçmek istiyorum; o da bizi bizden başka duyan var mı konusu. Malum, medya bizi öyle bir göstermiyor ki yapılan hiçbir zorbalığı tv’lerde veya gazetelerde göremiyoruz. Peki sosyal medyada görünürlüğümüz ne durumda? Mesela ben yazıyı yazıyorum ama eşcinsel olmayan birine ulaşabilecek miyim? Birileri ‘aa gerçekten öyle olabilir mi acaba?’ diyecek mi? Biz eşcinseller zaten eşcinsellerin özgürlük çağrılarından öyle bir sıkıldık ki ‘eee?’ modundayız. Tabi aramızda yok mu bilinçsiz, özgürlük anlayışı gay pornosu izleyip tatmin olmaktan ibaret olanlar? var tabiki ama çoğunluk değiller. Asıl çoğunluk heteroseksüeller ve bizim görevimiz onlara sapık olmadığımızı, normal, standart bir insan beynine sahip olduğumuzu anlatabilmek.. Ama uzaylı olabileceğimiz ve bunun aramızda bir sır olabileceğini de düşünün derim.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bir yorum yapmaktan öte…’ben’..”Jupiter Labeyn”.., kendimi “cinsellektüel” olarak tanımlıyorum..,yakında “YOKSA SİZ CİNSELLEŞTİREMEDİKLERİMİZDENMİSİNİZ,..adıyla özellikle gay ve lesbien gerçekliğine ışık tutan ve bunu sokaktaki insana halk lisanında anlatan bir KİTAP yazdım ve çok yakında piyasaya çıkacak..Kitabı çok sevdiğim psikolog gay bir arkadaşımın büyük aydınlatıcı katkısıyla kaleme aldım.Onun kod adı ‘ICON’ , ve bir Izmirli.., bu arada ..EVET.., mesj.bana ulaştı, ve ben düz vites bir erkeğim.., anlıyorum ve anlatmak için kitlelere bu kitabı kaleme aldık.Gay ve lesb.dostlarımıza ithaf ediyoruz, sizi seviyoruz ve insani saygı duyuyoruz.Entellektüel düzeyde kendinizi anlatmaya ifadeye devam ediniz..diye tavsiye ediyorum..Hepinizi sevgiyle kucaklıyoruz,..aynı olsaydık hepimiz çok sıkıcı olurdu.., saygılar.,..JUPITER LABEYN.

    1. Entellektüel düzeyde kendinizi anlatmaya ifadeye devam ediniz..’ işte bu cümle beni tutar.. Varım diyorum… Ben Kod adı falan kullanmıyorum.. Aslında kullanıyorum da sayılır… Birazcık şeyim ben ” gündüz bilimsel tabirle linguist , gece travesti’ 🙂 hani o yüzden, kod adım olarak Buse Koray da denebilirim 🙂 Bi edit yaparsınız gerekirse canlar…
      Trans bilinçlendirme ve farkındalık arttırma programları ilgimi çekmekte…

      Sevgiler kolaylıklar ve başarılar diliyorum… Blog harika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu