Birlik ve Beraberlik

Türkiye gibi yobaz kesime sahip bir ülkede, hala kendini açamamış,kimliğini ifade edebilmekte zorlanan,
çeşitli nedenlerden dolayı kimseye açılamayan genç eşcinseller mevcut.
Toplumsal yönden kendi kimliğini saklama ihtiyacı duyan eşcinseller için psikolojik sorunların başlaması elbetteki kaçınılmaz.
Sonu hazin olan yaşam için, çizilmiş hikayenin başlangıcını yazıyor toplumlar, bu şekilde önyargı aşılayarak kaçınılmaz bir hayatı yaşamak zorunda bırakılan genç bireyler kendi özgür düşüncelerini ifade edememeleri sonucu, stresli durumlar ve davranış bozukluğu gösterebiliyorlar.

Batılı tarzda bu konuyu ele alacak olursam Batılı ve gelişmiş ülkelerdeki eşcinseller iyi bir seviyede örgütlenerek kendi yaşamsal haklarını koruyor ve sorunlarıyla baş edebiliyorlar.

Çevreleri tarafından cinsel kimlikleri yüzünden hor görülmüyorlar.

Başarılı  örgütlenmeleri sayesinde özgür yaşam alanlarının var edilebileceğini göz önüne seriyorlar.

Birliktelik ve beraberlikten güç doğacağını gösteriyorlar.

Bu bağlamda siz ve sizin gibi cinsel kimliklerini saklayan insanlara ulaşarak bilgi alışverişi ve dayanışma içinde olmanız sizin açınızdan özgür yaşam haklarınıza fayda sağlayacaktır.

Unutulmamalıdır ki toplum’daki oturtulmuş belirli cinsel kimliklerin esnetilmesi ve farklı cinsel kimlikteki bireylerinde bu toplum içinde yer alması için aşılanan önyargının yıkılması gereklidir.

Bunu başarmak ve kendinizi topluma kabullendirmek için LGBTİ gruplara dahil olmanız açınızdan yararlı olur. Bu tür gruplara dahil olmadan önce iyi araştırma yapmanız gerekir. Türkiye’de farklı siyasi gruplar ve ideolojiler tarafından desteklenen çıkar amaçlı kurulan LGBTİ Örgüt ve Derneklerin olduğunu da unutmamanız gerekir.
HÜR VİCDAN , HÜR İNSAN , HÜR HAYAT , HÜR KİMLİK !

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu