Piton Pakize’den Derneklere Sitem!

LGBTİ’nin yakından bildiği isimlerden biri olan Piton Pakize Facebook sayfasından LGBTİ derneklere sitem etti.
İşte Piton Pakize’nin Facebook sayfasında paylaştığı o yazı.

Rahat değilim!. Bir LGBTI vatandaşı olarak rahat değilim!..

Son dönemlerde dikkatimi çeken beni ve diğer LGBTI bireyleri temsil eden LGBTI dernek oluşumlarının neredeyse parti destekçisi adı altında ilerlemesinden rahatsızım!.

Sırasıyla DTP , BDP simdi de HDP destekçisi altında ilerleyen ve daha bizim oyumuzu , düşüncelerimizi ( en azından e-imza kampanyası) sormadan hareket eden ve kendi siyasi ideolojilerini derneklere (acıtasyonca ve masumca) aşılayan baş aktivistlerin bir çoğunu bir LGBTI birey olarak kınıyorum!.
Yine son dönemlerde dikkatımı çeken olaylardan biri de git gide bazı derneklerin özellikle (İstanbul LGBTI derneği) “Abdullah Öcalan ” sempatizanlığı ile ilerleyen bir akım haline gelmesidir!.

Yakın bir zamanda da Abdullah Öcalan ile masaya oturmaya çalışan aktivistlerin haberini de duydum!.

Türk-Kürt siyasi savaşının içine eşcinsel derneklerini alet etmek en büyük ihanettir bizlere!.

O zaman hayvan hakları dernekleri gibi diğer kuruluşlarda alet olsun!. Daha henüz Türk devletinin ve bir çok dünya devletlerinin de terorist listesinde bulunan PKK’nın sempatizanlığını yapan ve benim ve diğer eşcinsel vatandaşlarının siyasi düşüncelerini umursamadan hareket eden şimdiki siz bas aktivistler ; henüz homofobik ve transfobik bu ülke de bizleri HDP bayrağı çatı altında ya da herhangi bir siyasi partiye yalakalik adi altinda beni destekleyemezsin!.

Bir gün HDP’nin amacı değiştiğinde ( tıpkı PKK’nın halk harekatı olupta sonradan silahlanıp dağ çıkması gibi) Türk hükümeti tarafından teroriste destek çıkma amacından kapatılmaya çalışıldığında ya da suçsuz yere politika kurbanı olarak gittiğinde ben bir eşcinsel birey olarak sokakta Türk hükümetine göre vatan haini olarak görüleceğim! Neden mi? Sırrı Süreyya’ya destek, gururumuz HDP , kurtuluşumuz HDP imasıyla dergilere, derneklere bunu yapıştıran ve gökkuşağımı örgüt ve parti bayraklarıyla süsleyerek oy toplamaya çalışan “Apo” cu zihniyetli LGBTİ aktivistleri kınanmalıdır!.

CHP’nin sayesinde yine ayakta kalmaya çalışan derneklerin ( Beşiktaş,Şişli, Kadıköy ve İzmir gibi) içinde CHP’nin değilde HDP bayrakları ve dağa çıkacağım diye bağıran , dernek içinde rakı sofraları eşliğinde kalitesiz konuşan (ki videoları da mevcuttur) aktivistleri görüyorum!.

Dernekler nasıl bir yol alıyor beni temsil eden ve maaş alan bu dernek başları LGBTI bireyleri siyasi kaosun içine atmaktadır!. Bir homofobik akımın sloganlarından birini daha duymuş olacağız, öldürülmemiz istendiğinde ” Vatan haini sizi”. Bunun yanlış olduğu hakkında belirtildiğinde -ne var sizde istediğiniz siyasi ideolojinizi derneğe taşıyın, cevabıyla konuyu kapatırlar!. Hey sen aktivist kendine gel ve dinle! Bu ülkede dincisi, kemalisti, solcusu, komünistti, milliyetçisi, apolitikçisi, anarşisti, ulusalcısı her türlüsü dolu dolu LGBTI bireyleri vardır!.

Hic bir siyasi ideolojilerini siz bir kaç kişi gibi baş aktivist olupta yaşasın bu şu gibi sloganlara derneklere alet etme çabasına girmemiştir!..

Şimdi girilse dahi tarafinizca da engellenir ve fişlenir!. Bu derneklerin siyasi boşluğundan yararlanarak PKK destekçiliğine sürmektesiniz!. İstemiyorum hiç bir siyasi parti ve ideolojisini beni temsil eden derneklerde!. Kutuplaştırmayın LGBTI bireyleri ve homofibklere yeni bir bahane daha yaratmayin , bu vatan haini -bu kürt düşmanı diye!. Gidin siyasi akımlarınızı desteklediğiniz parti içinde yapın!. Bir Trans birey HDP’den aday oldu diye tüm reklamı dernekler içinde üstüne basa basa sadece buna oy verin baskisiyla gelmeyin ustumuze!. Bir trans bir parti adi altinda kendi adayligini koyabilir ama bu beni temsil ettiği anlamına getirmeyin! Simdi bu trans birey dağlara çıkacagım YPG -PKK basliklari altinda ilerlemesi beni temsil edemez beni tehlikeye atar!..
Siyasi piyonlar ellerinizi LGBTI derneklerinden çekin!.

Kürt sorunu ve politikalarıni dernek dışında tutun. HEPAR partisi bile hayvan hakları için ozen gosterdiği sloganları bile hayvansever derneklerinin çatısı altında yapmamıştir, yapamamıştır ama iş bizim derneklere gelince görünen köy kılavuz istemiyor!. LGBTI ( ve dernekler) siyasi bir ideoloji degildir, bir cinsel yönelimler bütünüdür, insan haklarını esas almalıdır.

Bir LGBTI bireyin yorumuna denk geldiğim : ” LGBTİ bireylerin elbette ki siyasi görüşleri de olacaktır. Sizler din ve siyaseti birbirinden ayırın diye yırtınıyor iken nasıl olur da bir siyasi tavanın altına sıkışıp pineklemeyi kabul görüyorsunuz.

Hangi rejim gelirse gelsin en çok ötelenen bizler olacağız. Sağcının solcusunun hastalar olarak tabir ettiği bizler küçük masthrbatif haraketlerden hemen ne keyif alıyoruz zira kabul görülmeyi bekleyen acizler değiliz.

KABUL ETTİRMEYE ENDEKSLİ ENTELEKTÜEL ÖZGÜR BİREYLERİZ.

Herhangi bir partinin omzuna ihtiyacımız olmamalı.

Hadi ibneyiz öteleniyoruz birde siyasi damga yesekte ordan ötelensek” gibi.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aynen de öyle ağzına saglık arkadaşım defalarca bu davranışların yanlış olduğunu vurgulamak istesek de dinleyen olmadı bir elinde pkk bayrağı diğer elinde gökkuşağı bayrağı ile resim çekenler yüzünden hepimizi pkk ilan ettiler bizler azınlık bir toplumuz kimin neyi yada kimi desteklediği umrumda bile değil fakat benide temsil eden bir bayrağı kendi idoolojilerine alet edip bizide halk gözünde kendi saflarina çekme çabaları çok yanlış sen Diyarbakırda apo ideoliji si ile büyümüş sun ben izmirde Atatürk ideoliji si ile büyümüş um ikimizde trans olabiliriz ama aynı yolu izliyoruz anlamına gelmiyor insanlara bunu anlatamiyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu