İdari Yaptırım Cezaları

Son günlerde en küçük karakol olaylarında bile bizlere kesilen idari yaptırım cezalarından biri de geçtiğimiz günlerde benim başıma geldi.

Olayın içeriğini kısaca söyle özetleye bilirim sanki bu olayı siz yaşıyormuşsunuz gibi düşünmenizi istiyorum.
Daha önce bir kez arkadaşlar aracılığı ile evinize gelip konuk olup giden biri ısrarla sizi arıyor ve siz müsait değilsiniz telefona cevap vermiyorsunuz; Kısa bir süre sonra kapınız çalınmaya başlıyor, dürbünden bakıyorsunuz; Abuk subuk sarhoş bir adam ayakta durmakta zorlanıyor işin garip tarafı siz bu adamı arkadaşlarınız aracılığı ile geldiği için doğru düzgün tanımıyorsunuz bile bu arada 20 haneli bir binada oturduğunuzu düşünün ve komşular polisi arıyor derken gelen polise ile birlikte karakola gidiyorsunuz elinize direk bi resmi evrak uzatıyorlar üzerinde 400 tl idari yaptırım cezası yazan resmi bir evrak neden niçin diye sorma şansınız olmadan elinize tutuşturuyorlar tek söyledikleri şey 15 gün içinde öderseniz yüzde 30 indirimi var!

Ne yapardınız?

Yorum bölümünde değerlendirmelerinizi tek tek okumak istiyorum arkadaşlar peki ben ne yaptım zorunlu olarak evrakı aldım ve görevli olan memura bu cezanın neden kesildiğini sordum kabahatler kanunu toplu konut içerisinde olay çıkartmak dedi olayı ben mi çıkarttım dediysemde çaresiz kabullenmek zorunda kalacağımı anladım ve isterseniz itiraz edebilirsiniz diyen bir amir vardı nereden itiraz edebilirim dedim bilmiyorum diye cevap verdi peki bu konuda bana kim yol gösterecek dediğim zaman nereden itiraz edildiğini bilmediğini söyledi bölge idare mahkemesine başvurmam gerektiği söylendi fakat arkadaşlar erken ödeme indirimi süresi geçmemesi açısından yatırdım ve gerekli başvuruları yaptım ses seda çıkmadı karakolların yeni yıldırma psikolojisi de bu sanırım yüksek cezalar keserek bizi yıldırmak.

Türk Lokumu Selin

Sakarya

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu