Coming out

Çok uzun süredir zaten ben kendimi kabul etmemiştim ya, söylemiştim ya bunu… Çooook uzun yıllar sırdı ve kendime de itiraf edemiyordum ya… Bay A benden uzaklaştığında ağlıyordum o gece… Karışıktım… Kendi içime dönüp, dönüp geliyordum yine dünyaya. En iyi arkadaşımı aradım… Ve buluştuk onla… Ve

başladım anlatmaya;

– Sana söylemek istediğim bir şey var…
– Neymişşşşşşşşşş?
– Nasıl söylicemi bilemiyorum…
– Oğlum söylesene yaw!
– Dur beaaaaaa… Bu öyle kolay söylencek bir şey diiiil…(hüngür hüngürrrr)
– Söyle kardeşim ne olur! Eğer rahatlayacaksan söyle…
– Ben erkeklerden de hoşlanıyorum…
– Hoooo!??? Yaw ne güzel işte yawwwwww!!! Ben dünyanın yarısından hoşlanıyorum, sen ise tamamından:))) Ne güzel işte:)))

Çok mutlu etmişti beni… O ana kadar ağlarken, gülmeye başlamıştım… Bay A’yı unutmayacaktım… Bay Y’den sonra ilk defa elimi tutan ve ilk defa beni bu kadar mutlu eden biri vardı ama artık yoktu… Onu her tesadüfen görüşümde yine hiyecanlanırım ve yine mutluluk dilerim ona… yine özlerim onu…

İşte böyle, açılmak ama doğru insana açılmak… Ama ben Total Comming-Out‘u hiç düşünmedim… Çünkü hayatın herkese “BEN GAYIIIIM!” diyerek, daha da kolaylaşacağını düşünmüyorum.

Bence her insanın, güveneceği bir kaç kişiye ama sadece bir kaç kişiye kendini anlatması gerekli.. Ve o bir kaç kişi buna değmeli… Yoksa çok inciniyor insan ve Türkiye’de total coming-out çok sorunlar getirir…

“total coming-out” aaaa bir terim ürettim sanırım:) Kimseden duymamıştım bu terimi… Belki de vardır. Ama ben duymadan ürettim işte:))

Don Kişot değiliz hiç birimiz ve değirmenlerle savaşılmaz.

Maskeli Balo

Coming Out Nedir?: kişinin cinsel yönelimini veya cinsi kimliğini, uygun gördüğü kişilere, “kendi isteğiyle” beyan etmesi. İngilizce coming out of closet (dolaptan [saklandığı yerden] çıkmak) kavramının kısaltması olan bu terim Türkçede de kullanılmaya başlanmıştır.

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu