İnsanı, İnsan Olduğu İçin Sevmek

Bu kadar zor olmasa gerek kadını, erkeği, travestisi, lezbiyeniyle bütün cinsel eğilimlere, sağcısıyla, solcusuyla bütün görüşlere, işçisiyle, memuruyla, motor ustasıyla, elektrikcisiyle, tesisatcısıyla bütün mesleklere saygı duysak sevmesekde saygı duymayı becerebilsek yada hiç değilse tahammül edebilsek daha hoş görülü olabilsek toplumsal huzuruda daha rahat yakalarız diye düşünüyorum.
Aslında kimsenin kimseye kendini anlatmak gibi bir zorunluluğu olmamalıdır. Ama ne yazıkki toplumumuz yeterince hoş görülü olamadığından grupların özelliklede azınlıktaki grupların kendilerini anlatma ve ıspat etme mecburiyeti doğuyor. Ama gelin görünki bunu bile yapmanıza fırsat verilmeyebiliyor. Toplumun bilinçlendirilmesi misyonunu taşıması gereken medya ve aydınlar misyonlarını yerine tam olarak getirmiyor hatta zaman zaman bir takım kısa dönem menfaatlar uğruna bu misyonu kötüye kullanabiliyorlar. Düşünsenize tanınmış yazarlarımızdan birisi yine tanınmış tarihcilerimizden birisine aşağılamak amacıyla ” O alkolik ve eşcinsel” diyebiliyor, ve bu lafı eden şahıs güya aydın geçiniyor. Hal böyle oluncada görev sivil örgütlere düşüyor, bu durumdada kendini savunmak zorunda kalan bu örgütlere her türlü engel hazırlanıyor. Ve bu durum karşısında insanın aklına (en azından şimdilik) gerçek ortamlardan daha özgür bir ortam olan internet ortamı geliyor. Bu yolla insanlara ulaşabilmek ve “bizi bizden dinleyin önyargılarınızı atın bizlerde insanız” mesajı verebilmek için sanal gruplar kuruluyor. İşte bunlardan biride GACI, onun kuruluş amacıda derttaşlarıyla aynı. Ama inanın gerçektende etkili bir yol bu internet, özelliklede hızla yaygınlaşan bir teknoloji olduğundan geleceğin bir numaralı iletişim aracı olmaya aday.
Biliyormusunuz bende önceleri toplumun büyük çoğunluğu gibi escinsel eğilime şimdiki kadar sıcak bakmıyordum tesadüfen katıldığım ZENNE grubu ardından ESCİNSELLE ve en sonda GACI gruplarında tanıdığım dostlar sayesinde, onları onlardan dinleyip tanıdıktaktan sonra bakış açım bayağı değişti. Artık onlara daha sıcak bakıyorum ve onlarla aynı ortamlarda olmakdan büyük mutluluk duyuyorum. Özelliklede bu sitede onlarla birlikde yazılar yazmak son derece müthiş bir duygu.
Bir erkek (ve şimdi admirer) olarak toplumca uygulanan haksızlıklardan dolayı, başta Aydan ve Serap olmak üzere bütün travestilerden ve escinsellerden özür diliyorum. Keşke bütün insanlar sizleri önyargısızca yakından tanıyabilselerdi, inanıyorumki onlarda sizleri çok severlerdi.
Son olarak yine tekrarlıyorum insanı insan olarak sevmek işte bütün mesele bu. Kendinize iyi bakın mutlu kalın.

Adamca – Gacı

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu