Kemal Kılıçdaroğlu’ndan LGBTİ açılımı

Cumhuriyet Halk Partisi 5 ve 6 Eylül’de yapılacak olan olağünüstü kurultayda parti meclisi için sürpriz isimlerle görüşülüyor. Görüşülen isimler arasında eşcinsel örgütü olan LGBTİ’den de bir temsilci yer alıyor
CHP’de 5ve 6 Eylül’de yapılacak olan olağünüstü kurultayda parti meclisi için sürpriz isimlerle görüşülüyor. Görüşülen isimler arasında eşcinsel örgütü olan LGBTİ’den de bir temsilci yer alıyor.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi’nde önemli değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Özellikle ulusalcı olarak bilinen isimlerin yeni yönetimde yer almaması bekleniyor. Kılıçdaroğlu, bu isimlerin yerine toplumun çeşitli kesimlerinden temsilcilere yer vererek partinin özgürülükçü ve bütünleştirici bir yapıya bürünmesini hedefliyor.
Amaç ‘Gezi Ruhu’nu parti meclisine taşımak.
TAKSİM DAYANIŞMASI’NDAN BİR TEMSİLCİ
Bu doğrultuda öncelikle hem dindar hem de solcu kimliğiyle bilinen Mehmet Bekaroğlu’na teklif götürüldü. Bekaroğlu da CHP’nin teklifine sıcak bakıyor.
Parti Meclisi’ne eşcinsel örgütlerinden de bir isim alınmak isteniyor. Bu doğrultuda LGBTİ örgütünden bazı isimlerle görüşülüyor.
Gezi direnişi sırasında ön plana çıkan bazı isimlerle de görüşülüyor. Taksim Dayanışması yönetiminde yer alan ve Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanlığını yürüten Tayfun Kahraman’a teklif götürüldü.
Sanatçı Levent Üzümcü de görüşülen isimle arasında yer alıyor. Üzümcü’nün ismi daha önce de gündeme gelmiş ancak sanatçı, durumdan haberi olmadığını söylemişti. Buna karşın CHP yönetimi Levent Üzümcü’ye PM için teklif götürdü.
ALEVİ ÖRGÜTLERİYLE GÖRÜŞÜLÜYOR
Hükümet tarafından talepleri bir türlü karşılanmayan Alevi örgütleri de yeni PM’de temsilci bulunduracak. Kılıçdaroğlu yönetimi bu doğrultuda çeşitli Alevi örgütleriyle görüştü.
CHP’de Kılıçdaroğlu’na yakın isimler önümüzdeki dönemde CHP’nin ‘Gezi Ruhu’na daha uygun daha özgürlükçü, daha solcu ve daha bütünlüştürücü bir yapıya bürüneceğini ifade ediyor.

HABER+1

lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun! lgbti.org'a Google News'te Abone Ol! İlk senin haberin olsun!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu